چمن مصنوعی دو میدانی Track –

زیرا آنچه که حالا انجام می دهید، می تواند تعیین کند که آیا ۴۰ سال دیگر به یک پیرمرد با لگن شکسته تبدیل خواهید شد یا نه.به گفته موسسه ملی بهداشت، استخوان های شما معمولا تا دهه ۳۰ زندگی تان، افزایش حجم پیدا کرده و سپس بعنوان بخشی از روند پیری، بتدریج شروع به از دست دادن حجم می کنند. آیا میدانید ساختار اجرایی چمن مصنوعی دو میدانی Track با توجه به استانداردهای پزشکی ـ ورزشی به چه شکل میباشد؟ دو ومیدانی ناب ترین و اصیل ترین رشته ی ورزشی است که از ریشه ی یونانی اتلوس به معنی مبارزه و تلاش گرفته شده است. م برگزاری بازی های المپیک را آغاز کردند، تنها رشته ای که در چندین دورهٔ ابتدایی در آن برگزار شد مسابقهٔ دو سرعت معروف به استادیون بود که دوندگان، طول ورزشگاه (حدود ۲۰۰ متر) را می دویدند. حدود 1800 سال پیش از میلاد مسیح، رقابت های پرتاب سنگ و دو توسط ایرلندی های باستان انجام می شده است.

دو و میدانی به عنوان مادر تمامی رشته های ورزشی شناخته می شود، این ورزش تنها یک رقابت نیست، بلکه روشی برای زندگی سالم است. به همین جهت حداکثر مسافت دو در استادیوم ۱۰ هزار متر و در سالن ۳ هزار متر است و مسافتهای طولانیتر مانند ماراتن در جاده برگزار میشوند. در ایرلند، ورزش میدانی مخصوصی رایج است به نام تیل تین (Tailtean) که پیشینه ای چند هزار ساله دارد. دستگاه دمنده باد نیز دستگاهی است که با ایجاد فشار هوای قوی آلودگی را به سمت خود میکشاند و سطح چمن را تمیز میکند. انواع مختلفی از ورزش وجود دارند و انسان ها قسمت مهمی از وقت، پول و دلبستگی خود را نه فقط به عنوان شرکت کننده بلکه به عنوان تماشاگر به آن ها اختصاص می دهند. دوی سرعت، که از آن به عنوان نمایش قدرت یاد میشود و به توانایی فرد برای حرکت بدنش به سمت جلو با استفاده از سرعت و قدرت متناوب توسط پاها بستگی دارد. یکی از نکات قابل توجه در دوی استقامت، توجه به طریقه ی راحت و ساده دویدن است كه در انرژی، صرفه جویی می شود. برگزاری مسابقات دو و میدانی، در مقایسه با دیگر ورزش ها، ساده تر است و نیاز چندانی به تجهیزات گران قیمت ندارد.

بيشترين تاكيد بر روي طريق راحت و ساده دويدن است كه باعث صرفه جويي در انرژي مي شود، در مقايسه با دوي نيمه استقامت احتياج كمتري به كار مفاصل دارد . در سال ۱۸۴۹ آکادمی ارتش انگلیس برای اهمیت دادن به دو و جلب توجه و علاقه نظامیان به آن ، یک مسابقه بزرگ ترتیب داد و افزون بر آن، انواع دوهای سرعت و استقامت را جز دروس رسمی دانشجویان دانشکده افسری قرار داد. مسابقات دو در یک پیست مخصوص دو و میدانی به طول ۴۰۰ متر برگزار میشود. بنابر این پریدن از روی یک مانع در مقابل دیدگان هزاران نفر در یک میدان سر پوشیده ورزش است در حالی که پریدن از روی یک چشمه هنگام پیاده روی در روستا فقط تلاش برای خیس نشدن پای فرد است. هنگامیکه شما یک نیرو بر استخوان هایتان وارد می کنید (که توسط برخورد در طول فعالیت هایی مانند دویدن و پریدن بوجود می آید) آنها خودشان را وفق داده و قوی تر می شوند.حتی تمرین مقاومتی نیز می تواند برخورد ایجاد کند: هینتون می گوید هنگامیکه عضلات شما برای بلند کردن وزنه ها منقبض می شوند، آنها در واقع استخوان های شما را با نیروی زیادی می کشند.

خط های این پیستهای داخلی به منظر جبران شعاع چرخش کوچکتر به هم متصل میشوند. خط هر تیم در شروع مسابقه باید با قرعه کشی مشخص شود. در مسابقه دو برای تعيين مقام هر شرکت کننده باید به ترتیب رسیدن هر نقطه از بالا تنه( بدون سر و گردن و بازوها، دست ها و پاها) به نزدیک ترین لبه خط پایان را در نظر گرفت. هر شرکت کننده باید دو شماره ی قابل رؤیت (روی سینه و پشت) نصب نماید. مسئله قابل توجه این است که زیرسازی مناسب برای نصب این نوع چمن، سطوح سخت یا نفوذ ناپذیر از جنس آسفالت یا بتن هستند، که میتواند به صورت مجزا از زیرسازی زمین سبز فوتبال انجام پذیرند. مقدار حجم متریالهای پرکننده سیلیس و گرانول در چمنهای مصنوعی قرمز ۳۰ % بیشتر از چمن مصنوعی سبز فوتبال میباشد. چمن مصنوعی ورزشی قرمز که با این ساختار نصب میشود دیگر به مواد پرکننده سیلیس و گرانول در بین الیاف نیازی نخواهد داشت. همچنین چندین رقابت قهرمانی قاره ای و بین قاره ای از جمله مسابقات اروپا، آفریقا و آسیا برگزار می شود. در رقابت هایی که مسابقه های مقدماتی ترتیب داده می شود در صورت امکان بین آخرین گروه هر دونده و اولین گروه دونده ی بعدی باید حداقل فاصله ی زمانی زیر منظور شود.