چمن مصنوعی دو میدانی Track –

ایسنا/خوزستان تیم دو و میدانی پیوند اعضا خوزستان در مسابقات کشوری خوش درخشید. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،رضا بوعذار رئیس انجمن دو و میدانی هیات ورزش کارگری خوزستان گفت: مسابقات دو و میدانی بانوان کارگری کشور در قزوین برگزار شد که تیم استان به نام قهرمان سلامت خوزستان موفق شد، دو مدال کسب کند. رضا بوعذار رئیس انجمن دو و میدانی هیات ورزش کارگری خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات دو و میدانی بانوان کارگری کشور روز گذشته ۱۶ آذرماه در استان قزوین برگزار شد که تیم استان به نام سپیده محمودی قهرمان سلامت خوزستان موفق شد، دو مدال کسب کند. ایسنا/همدان رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر به درخشش ورزشکاران ملایری در مسابقات قهرمانی دو و میدانی دختران استان اشاره کرد و گفت: دختران ملایری با کسب ۹ عنوان برتر در مسابقات قهرمانی دو و میدانی دختران استان که در راستای معرفی مستعدین این رشته ورزشی و انتخابی غرب کشور به میزبانی همدان برگزار شد، خوش درخشیدند. بررسی وضع موجود و تدوین شاخص های استعداد یابی در رشته دو و میدانی . راز موفقیت برنامه های استعدادیابی مورد اجرای کشورهای شوروی و آلمان شرقی سابق، وابسته به سیستمبسته حکومتی آن ها و وابسته بودن نظام استعدادیابی جامع به برنامه های توسعه ورزش مدارس کشور بوده است.

لازم به ذکر است،مرحله اول مسابقات صحرانوردی نوجوانان قهرمانی کشور سال گذشته به میزبانی لرستان برگزار شد. به گزارش کازروننما به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالرسول میرشکاری ورزشکار پر افتخار استان فارس در دومین روز مسابقات دو و میدانی قهرمانی معلولان جهان که به میزبانی لیون کشور فرانسه برگزار شد در پرتاب نیزه به مدال نقره دست پیدا کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با توجه به اعلام کمیته مسابقات و داوران فدراسیون دو و میدانی رقابتهای داخل سالن قهرمانی باشگاههای کشور که پیش از این قرار بود ۱۳و۱۴دی به میزبانی ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شود با یک روز تاخیر آغاز میشود. به گزارش ایرنا، رقابتهای دو و میدانی داخل سالن قهرمانی باشگاههای کشور که حکم انتخابی تیم ملی به منظور شرکت در دهمین دوره مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا (قزاقستان ۲۰۲۲) را نیز دارد، از روز سه شنبه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز و امروز به پایان رسید.

سجاد مرادی مربی دو و میدانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حد نصابهای اعلام شده برای رقابتهای داخل سالن آسیا گفت: من عضو سازمان تیمهای ملی هستم و در کمیته استقامت و نیمه استقامت حضور دارم. همچنین در دوی استقامت نسبت به دوی نیمه استقامت، علاوه بر كمتر خم شدن به طرف جلو، كف پا تا جای ممکن با زمین تماس پیدا میکند. قوانین آن تنها تا سال 1936 به رقابت های مردان اعمال شده بود، در حالی که از این تاریخ به بعد IAAF قوانین مربوط به قهرمانی زنان و ورزش های زنان را نیز وضع کرد. برخی رویدادهای ترکیبی مانند مسابقات ده گانه برای مردان و هفت گانه برای زنان برگزار میشود که ورزشکاران در مسابقات مختلف با هم به رقابت می پردازند. همچنین تیم دو و میدانی آقایان با نام «شهدای مدافعان حرم» متشکل از قیس عبیات، محمدلایقی نیا، داود جمال پور و مجاهدپور رکنی به سرپرستی جلال دشت بزرگ به این دوره از مسابقات اعزام میشود. در تأیید این مطلب می توان به موفقیتهای افراد یک خانواده در مواد دو و میدانی اشاره کرد.استعدادیابی دو و میدانی در جهان استعدادیابی ورزش دو و میدانی در جهان سابقه دیرینه ای دارد و در سالهای گذشته کشور های بلوک شرق سابق، خصوصا کشور آلمان شرقی، با کسب موفقیتهای بزرگ این مسئله را به اثبات رساندند؛ به طوریکه دریک دوره از بازیهای المپیک، آلمان شرقی با حدود 17 میلیون نفر جمعیت و وسعتی کمتر، توانست در ورزش دو و میدانی، از نظر کسب مدال، کشورهای پیشرفته ای چون آمریکا و شوروی را که به نسبه جمعیت و وسعتبیشتری دارند ، پشت سر گذارد.

کشور چین نیز سیستمی برای استعدادیابی دارد که با برنامه های آموزشگاه ها بستگی نزدیکی دارد و مسئولیت توسعه استعدادها، مانند آلمان شرقی، بر عهده مربیان حرفه ای است. ورزشکار با سابقه کردستانی در رقابتهای دو و میدانی قهرمانی ناشنوایان کشور نشان زرین طلای ماده سهگام را بر گردن آویخت و سکوی نخست را تصاحب کرد. سرمربی تیم دو و میدانی ذوبآهن از مدعیبودن شاگردانش در رقابتهای آسیایی گفت و تاکید کرد: شاگردانم در حال تمرین برای بازیهای آسیایی سال آینده هستند، دو نفر از آنها گزینه اصلی تیمملی و کسب مدال در این رقابتها هستند. پاسخ به تمرین( بدست می داد. امروزه دو ومیدانی با رشته هایی همچون فوتبال، بسکتبال، تنیس و والیبال به عنوان پرتحرک ترین رشته های ورزشی جهان رقابت می کند. به مجموعه ای از ورزش ها نظیر دو، پرتاب، پرش، پیاده روی و رشته های ترکیبی، دو و میدانی می گویند. دو میدانی به مجموعه ای از ورزشهایی گفته میشود که شامل انواع دو، پرش، پرتاب، پیاده روی، و رشتههای ترکیبی است.برگزاری مسابقات دو میدانی، در مقایسه با دیگر ورزشها، ساده تر است و نیاز چندانی به تجهیزات گران قیمت ندارد.