چمن مصنوعی دو میدانی Track –

طی ۳۸ سال بعدی، هفتاد و سه ورزشکار دیگر نیز به سرنوشت وی دچار شدند که در میان آنان چندین برنده مدال نیز حضور دارد. وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات، مائده چاوشیزاده در ماده ۱۰۰ متر موفق شد به مدال طلا برسد و زینب عبیدی شیخرباط نیز در ماده پرتاب وزنه مدال برنز را کسب کرد. دو ومیدانی ناب ترین و اصیل ترین رشته ی ورزشی است که از ریشه ی یونانی اتلوس به معنی مبارزه و تلاش گرفته شده است.تاریخ برگزاری اولین مسابقه های دو، پرش و پرتاب در جهان باستان به یونان و ایرلند باز می گردد.در مورد تاریخچه ی دو و میدانی در بازی های المپیک روایات مختلفی وجود دارد؛ اما نام «کوروبوس» به عنوان اولین قهرمان این مسابقه ها در 884 سال قبل از میلاد ثبت شده است. دو ومیدانی ناب ترین و اصیل ترین رشته ی ورزشی است که از ریشه ی یونانی اتلوس به معنی مبارزه و تلاش گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در مجمع انتخاباتی هیئت دو و میدانی استان همدان که با حضور صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه امروز همدان همچون گذشته در رشته دو و میدانی دارای قهرمانان بسیار توانمند است و امیدواریم در ادامه راه بتوانیم با همدلی و هم افزایی مشکلات و موانع را برای توسعه هرچه بیشتر و کسب مدال های المپیکی و آسیایی به فرصت تبدیل کنیم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، محمد رضا ضیایی عضو تیم ملی دوومیدانی نوجوانان ایران در این رقابتها مدال طلای در ماده دیسک را از آن خود کرد و قهرمان این مسابقات شد. در میدان دوپرخهسواری رم، کنت انهمارک دانمارکی از دوچرخهاش به زمین خورد و پس از آن فوت کرد. اما پس از اینکه چند کبوتر در آتش المپیک در زمان افتتاح المپیک تابستانی ۱۹۸۸ سوختند، این کار متوقف شد.

سپس حمل کنندگان پرچم هر کشور به دور یکدیگر حلقه زده و جایگاه مانندی را درست میکنند که در وسط آن یک ورزشکار (از زمان المپیک تابستانی ۱۹۲۰) و یک داور (از زمان المپیک تابستانی ۱۹۷۲) سوگند المپیک را یاد میکنند که بر طبق قوانین باز ی کرده و داوری میکنند. در حال حاضر تقریباً هیچ کشوری نیست که عضو فدراسیون دو و میدانی نباشد و از قوانین آن پیروی نکند. به گزارش ایسنا، تیم دو و میدانی بانوان با نام “سپیده محمودی قهرمان سلامت خوزستان” با ترکیب زینب شیخ رباط، مائده چاوشی زاده، مژگان محمدبابادی و هلما سیلاوی به سرپرستی عزال داورپناه در این مسابقات حاضر می شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، مسابقات قهرمانی کشور دو و میدانی جانبازان و معلولین از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ آبان ماه در تهران برگزار شد و تیم گلستان با کسب ٢ مدال برنز به کار خود خاتمه داد. بیشتر رشته های دومیدانی به طور کلی انفرادی هستند، به جز دوهای امدادی و برخی از مسابقات مانند دوهای صحرانوردی که در آنها امتیاز اعضای یک تیم با هم جمع میشود.

در تأیید این مطلب می توان به موفقیتهای افراد یک خانواده در مواد دو و میدانی اشاره کرد.استعدادیابی دو و میدانی در جهان استعدادیابی ورزش دو و میدانی در جهان سابقه دیرینه ای دارد و در سالهای گذشته کشور های بلوک شرق سابق، خصوصا کشور آلمان شرقی، با کسب موفقیتهای بزرگ این مسئله را به اثبات رساندند؛ به طوریکه دریک دوره از بازیهای المپیک، آلمان شرقی با حدود 17 میلیون نفر جمعیت و وسعتی کمتر، توانست در ورزش دو و میدانی، از نظر کسب مدال، کشورهای پیشرفته ای چون آمریکا و شوروی را که به نسبه جمعیت و وسعتبیشتری دارند ، پشت سر گذارد. راز موفقیت برنامه های استعدادیابی مورد اجرای کشورهای شوروی و آلمان شرقی سابق، وابسته به سیستمبسته حکومتی آن ها و وابسته بودن نظام استعدادیابی جامع به برنامه های توسعه ورزش مدارس کشور بوده است. در المپیک ۱۸۹۶ نیز این گواهینامهها اهدا میشدند اما در آن زمان، این گواهینامهها به همراه مدال به نفرات اول و دوم اهدا میشد. جدای از عناصر سنتی، کشور میزبان هم نمایشهای هنری از رقص و تئاتر مرسوم در آن کشور را اجرا میکند. عناصر سنتی بسیاری در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک حضور دارند. او ادامه داد: این دوره از مسابقات آزاد با هماهنگی فدراسیون دو و میدانی کشور چهارم آذرماه برگزار شد که ورزشکار سمنانی در گروه سوم پیشکسوتان (رده سنی ۴۴ تا ۴۹ سال) حضور داشت.