ورزش دو و میدانی

به گزارش ایرنا، مسابقات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان اصفهان ۲۲ مهر امسال با عنوان “جام مهر” در سه رشته گُلبال، دو و میدانی و شطرنج در شهر اصفهان آغاز شد و امروز پنجشنبه به کار خود پایان داد. گفتنی است، تیم دو و میدانی استان با ترکیب الهه گلمحمدی و شهلا فرهادی فارسانی با مربیگری و سرپرستی محبوبه ربیعزاده موفق به کسب مقام سوم تیمی نیز شد. ملی پوشان کاراته کشورمان در سه دوره قبلی مسابقات جهانی کاراته موفق شدند در بخش کومیته تیمی آقایان عنوان قهرمانی را کسب کنند. ذبیح الله پورشیب، سجاد گنج زاده، علی اصغر آسیابری، مهدی خدابخشی، صالح اباذری، کیوان بابان و مهدی عاشوری ترکیب کومیته تیمی آقایان را در مسابقات جهانی امارات تشکیل میدهند. مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه این رقابتها انتخابی تیم ملی بوده و در راستای مسابقات پارآسیایی سال آینده برگزار میشود، گفت:هوشیار محمودی، محمد حسین مهدیون، مهدی مرادی، محمد رضا فیروزی، علیرضا کردلو، محمد رضا قهرمانی، امیر حسین موسوی دومیدانیکاران زنجانی اعزامی در بخش آقایان به این رقابتها هستند که به مربیگری حبیب الله ندرلو و سرپرستی علی سلیمی اعزام میشوند. در رقابتهای مسابقات دو و میدانی کلانشهرها روح الله محمدی موفق به کسب سه مدال طلا، آرتین ارشادی دو طلا و یک نقره، صادق انصاری، یک طلا و دو نقره و عباس بیات یک مدال طلا شدند.

در ۱۱۰ متر بامانع مرتضی عباسپور از پلیمر خلیج فارس خرم آباد با ۱۴.۶۴ ثانیه، محمد مهدی کاشفی از سلکتور با ۱۴.۹۳ ثانیه و عباس خدری از ابرسازه سمنان با ۱۴.۹۷ ثانیه عناوین نخست تا سوم را کسب کردند. به گزارش خبرنگار ایرنا، این مسابقه که رییس فدراسیون دو و میدانی هم حضور داشت با عنوان گرامیداشت سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی و دکتر پور کاظمی و با محوریت شهید حسن فقیهی جویباری برگزار شد و دوندگان مسیر میدان شهید رجایی تا هتل رامسر به مسافت ۶ کیلومتر طی کردند. این اولین بار است که مسابقات جایزه بزرگ دو و میدانی با حضور بانوان برگزار میشود و استارت شروع مسابقات بانوان از ساعت ۷:۳۰ صبح روز پنج شنبه هفته آینده است. چهار دونده در هر گروه دو امدادی حضور دارند و هر کدام از آن ها با طی کردن مسافت مشخصی، چوب( باتون فلزی) را حمل می کند و پس از آن به دیگری می دهد. م برپایی بازیهای المپیک را شروع نمودند، تنها رشتهای که در چندین دورهٔ ابتدایی در آن برپا گردید مسابقهٔ دو سرعت معروف به استادیون بود که دوندگان، طول ورزشگاه (حدود ۲۰۰ متر) را میدویدند.

مهدیار آبرودی جوان رکورد مسابقات ورودی جوانان بحرین را زد و در ماده پرش طول در کلاس خود مقام سوم و در ادغام کلاسها مقام چهارم را به دست آورد. پرنیان با اشاره به ترکیب اعزامی تیم آقایان استان کرمانشاه به رقابتهای قهرمانی کشور گفت: هرمز صیدی، اشکان چراغی و محمدطاها بیگ رضایی در پرتاب نیزه، مجتبی احمدی، یاسین خسروی و سجاد تابش در پرتاب وزنه، کورش محمدی در پرتاب دیسک، علی الفت نیا در پرش طول و فرهاد کهریزی در دو ۱۰۰ متر نفرات این تیم را تشکیل می دهند. رحمانی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: پرونده مسابقات قهرمانی دو و میدانی نونهالان منطقه ۶ کشور به میزبانی خراسانجنوبی در استادیوم ۱۵ هزارنفری غدیر بیرجند با معرفی برترینهای رقابتها بسته شد. او با بیان اینکه ۳۰۰ نفر در این رقابتها شرکت میکنند، گفت : ورزشکارانی که رکوردهای برتر را ثبت کنند به رقابتهای آسیایی چین اعزام میشوند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، اولین دوره مسابقات منطقه شش نونهالان دختر کشور با حضور ۳۰ شرکت کننده مقا اول مسابقات دو میدانی دختران نونهال منطقه شش کشور از آن خراسان جنوبیاز استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان در بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای ناشنوایان؛ بیستمین دوره مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی دو و میدانی آقایان ناشنوایان از صبح امروز – جمعه ۲۱ آبان ماه با حضور ۸۰ دونده از استانهای: قم، اصفهان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، فارس، اردبیل، خراسان رضوی، مرکزی، البرز، زنجان، گیلان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، آذربایجان شرقی، قزوین و خوزستان به میزبانی استان یزد در ورزشگاه شهید نصیری یزد برگزار شد و در پایان استان اردبیل در جایگاه نخست ایستاد و استانهای چهارمحال و بختیاری و فارس سکوهای دوم و سوم را به دست آوردند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مهدی خدابخشی کاراته کا کرمانشاهی است که با نظر کادر فنی به عنوان یکی هفت ورزشکار تیم کمیته ایران عازم مسابقات جهانی خواهد شد. صادق نریمانی دیگر ورزشکار گلستانی در ماده هزار و ۵۰۰ متر شرکت کرد و چون ورزشکار دیگری حضور نداشت از رسیدن به مدال بازماند. وقتی فرد بطور مداوم عضلات را برای مقابله با سطوح بالاتر مقاومت یا وزن به چالش می کشد ، اندازه عضله افزایش می یابد.