ورزش دو میدانی و تاثیر آن در تقویت عضلات پا

سجاد مرادي (800 متر) نهم شد. 1976 مونترال ايوب بوداغي (100 متر و 200 متر) به ترتيب شصت ودوم و سي و نهم شد. 2004 آتن سجاد مرادي (800 متر) شصت و يكم شد. ماراتن نخستین بار در المپیک آتن ( 1896 ) برگزار شد . 1968 مكزيكو جلال كشميري (پرتاب وزنه و پرتاب ديسك) حذف شد. مسابقات دو، پیادهروی سرعت، پرش و پرتاب از دوران پیش از تاریخ تاکنون انجام میشده است. پیاده روی نیز از استادیوم آغاز می شود ، در خیابان های اطراف استادیوم ادامه می یابد و در استادیوم به پایان می رسد . بنابراین میتوان گفت دوومیدانی از زمان پیدایش بشر وجود داشته است و اولین اسلحه انسان در برخورد با محیط و خطرهای آن به حساب میآمد. با توجه به مسافت کم و زمان اندک برای رقابت ، دوندگان هنگام مسابقه فرصتی برای دم و باز دم کامل ندارند ؛ بنابراین عامل پیروزی آن ها شروع سریع و قدرت بالای عضلات دست و پا برای شکافت هواست . هرچه مساف دو ها افزایش می یابد ، بر اهمیت دم و باز دم در حین مسابقه افزوده می شود . به گزارش خبرگزاری فارس هرمزگان، محمد جاودان امشب در یک نشست رسانهای اعلام کرد: هرمزگان میزبان مسابقات دو میدانی نابینایان قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی به میزبانی هیأت ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان هرمزگان است.

تندیس اصلی از بین روفته است اما کپی های ساخته شده توسط رومیان باستان نشانگر پیدایش و وجود یکی از ورزش های دو و میدانی است. شرکت کنندگان در مسابقات دو مسیر مسابقه را در خلاف جهت عقربه های ساعت می دوند . آنچه موجب اهمیت ورزش های مادر می شود ، این است که فنون و هنر های این ورزش ها در سایر رشته ها نیز کاربرد دارند و ورزشکاران رشته های مختلف باید بتوانند تخصص های رشته ی مادر را به خوبی اجرا کنند ؛ مثلا یک بازیکن فوتبال می بایست توانایی دویدن داشته باشد و یک دروازه بان تا حدودی از انعطاف بدنی یک ژیمناست برخوردار است . زیرا با رعایت این نکته انعطاف پذیری مناسبی برای ورزشکار به وجود میآید. مسیر این مسابقه 42 کیلومتر و 195 متر است . در مسابقه ی تیمی با توجه به نتایج همه ی اعضای تیم ، گروهی برنده می شود که دوندگان آن ، مسابقه را در مدت زمان کمتری به پایان رسانده باشند . مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه این رقابتها انتخابی تیم ملی بوده و در راستای مسابقات پارآسیایی سال آینده برگزار میشود، گفت:هوشیار محمودی، محمد حسین مهدیون، مهدی مرادی، محمد رضا فیروزی، علیرضا کردلو، محمد رضا قهرمانی، امیر حسین موسوی دومیدانیکاران زنجانی اعزامی در بخش آقایان به این رقابتها هستند که به مربیگری حبیب الله ندرلو و سرپرستی علی سلیمی اعزام میشوند.

فکر احیای این بازیها قوت گرفت و با هزاران دشواری مردی شریف، انسان دوست و دانشمند بنام ( پییر بارون دوکوبرتن ) فرانسوی به کمک دوستان خود در سال ۱۸۸۹ در پاریس همایشی تشکیل داد و اساس بازیهای جدید المپیک را پی نهاد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات دوی استقامت جایزه بزرگ جام شهدای سلامت با حضور ۵۰۰ شرکت کننده روز پنج شنبه ۴ آذر ماه قرار است در استادیوم آزادی برگزار شود. تمدن ها در ورزش سراسر تاریخ ، توانستند یک معامله بزرگ که تغییر اجتماع و ماهیت در ورزش است را آموزش بدهند . الهام کاکلی روز سهشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: حدنصابهایی که فدراسیون دو و میدانی برای کسب سهمیه ورودی مسابقات داخل سالن آسیا در نظر گرفت، مقداری برای دختران ما زیاد و غیر واقعی بود.وی افزود: این رکوردها سبب میشود تا دختران انگیزه نداشته باشند. این ورزش شامل ماده های متفاوتی چون دو سرعت ، استقامت و امدادی ، پرتاب ها و پرش ها و رقابت های ترکیبی است .

به تمامی دو ها در مسافت کمتر از 400 متر دو سرعت گفته می شود . ۵۰ بار طناب زدن، دوی سرعت برای ۱۰۰ قدم، انجام یک تمرین دایره ای بالاتنه یا بازی کردن چند دقیقه بسکتبال خیابانی،دو تا سه بار در هفته، احتمالا تاثیر لازم را بر استخوان هایتان می گذارد.او می گوید: اگر شما مشکلات حرکتی یا مفصلی دارید که مانع می شود با خیال راحت بپرید یا بدوید، از تمرینات پر برخورد صرفنظر کرده و فقط تمرین مقاومتی انجام دهید. در المپیک پکن برای نخستین بار ، دوی ۳۰۰۰ متر زنان گنجانده شده است. سيمين صفامهر (100 متر زنان) چهل و سوم شد. پرتاب چکش مردان برای نخستین بار در سال 1900 وارد برنامه ی المپیک شد اما مسابقه ی بخش زنان تا صد سال بعد ، یعنی المپیک 2000 سیدنی ، در این بازی ها جایی نداشت . تيمور غياثي (پرش ارتفاع) بيست و پنجم شد.