ورزش دو میدانی و تاثیر آن در تقویت عضلات پا

در مسابقات بیــن المــللی کشور های عضو می توانند تیم کــامل خود را شامل حداقل ۳ و حداکثر ۵ نفر و ۲ نفر ذخیــره معرفی کنند. به جز مسابقات بیــن المــللی تیــم های ناقص می توانند به صورت انفرادی در مسابقه شرکت کنند. سنگنگارههایی از مسابقات دو و پرش ارتفاع بر روی مقبرههای مصری متعلق به ۲۲۵۰ سال پیش از میلاد وجود دارد. بعد از یک ورزش شدید مانند مانند دویدن بدن شما نیاز به استراحت و تجدید قوا دارد. برای یک فعالیتی نظیر یک دوی 100متر ، ورزشکار نیاز به 45 تا 60 لیتر اکسیژن در دقیقه دارد. زمان لازم برای اجرای آزمایش در پرتاب ها و پرش ارتفـــاع و طول و سه گام ۲ دقیقه و برای پرش با نیــزه ۳ دقیقه است . دو ومیدانی ناب ترین و اصیل ترین رشته ی ورزشی است که از ریشه ی یونانی اتلوس به معنی مبارزه و تلاش گرفته شده است.تاریخ برگزاری اولین مسابقه های دو، پرش و پرتاب در جهان باستان به یونان و ایرلند باز می گردد.در مورد تاریخچه ی دو و میدانی در بازی های المپیک روایات مختلفی وجود دارد؛ اما نام «کوروبوس» به عنوان اولین قهرمان این مسابقه ها در 884 سال قبل از میلاد ثبت شده است.

چنانچه در مورد نفر هشتم نتیجه مساوی به دست آید به شرکت کنندگان اجازه سه پرتاب اضافی داده می شود . مسیر مسابقه قهرمانی باید به طور کامل با علامت مشخص شود و بهتر است از پرچم های سفید و قرمز استفاده شود . ایسنا/چهارمحال و بختیاری شاگردان داریوش صمیمی باوجود کمبودها و بیمهریها در عرصههای ملی و بینالمللی افتخار آفرین بودهاند و قطعا هیچکدام از مسائل و مشکلات نیز مانع افتخارآفرینی این ورزشکاران در عرصههای ملی و بینالمللی نخواهد شد، این مربی تیمملی دو و میدانی از تبعیض بین رشتههای ورزشی گلایه دارد و خواستار حمایت جدی مسئولان از مدالآوران در این رشته ورزشی است. وجود چنین اسطورهای حکایت از علاقه و توجه مردم به تیزپایی، چابکی و دویدن دارد. نکته قابل توجه: چمن مصنوعی ۸ میل دلیل تراکم بالا و ارتفاع الیاف متناسب نیازی به فرچهزنی و عملیات تزریق متریال پرکننده ندارد. بخش گسترده ای از رشته های دو و میدانی در فضای باز برگزار می شود و بیشتر ورزشکاران دو و میدانی در پیست کنار چمن به رقابت می پردازند. در لحظه ای که ورزش کار برای شروع پرتاب حالت آمادگی به خود بگیرد وزنه باید در کنار چانه ی او و مماس با چانه قرار داشته باشد و دست نباید در هنگام عمل پرتاب از این حالت پایین تر بیاید.

یعنی از اندازه کمتر از یک سانتی متر صرف نظر شود به جز در پرتاب های دیسک ، چکش و نیـــزه که مــســافـت باید با واحدهای زوج ثبت شود( مثال ۴۴/۶۲ متر ) و اندازه های کمتر از ۲ سانتی متر صرف نظر شود. به تیم های کشور هایی که کمتر از ۳ دونده و یا بیشتر از ۵ نفر دونده شرکت کننده داشته باشد ، اجازه شرکت در مسابقه داده نخواهد شد . پرچم های قــرمز باید در سمت چپ و پرچم های سفید در سمت راست نصب شود و این پرچم ها باید از فاصله ۱۲۵ متری برای شرکت کننده قابل مشاهده باشد. در سال های ۱۸۶۰ – ۱۸۲۰ ورزش دو و میدانی به دانشگاه ها و مدارس انگلستان راه یافته بود و دانشجویان دلبستگی بسیاری به این ورزش پیدا کرده بودند. در مسابقات جوانان و نوجوانان ۱۲ نفر می توانند ثبت نام نمایند که از این عده شش نفر در مسابقه شرکت کرده و به چهار نفر امتیاز داده می شود. برای مسابقات ملی توصیه می شود که طول مسابقه برای بزرگسالان کمتر از ۲/۱ ۱۴ کیلو متر و برای جوانان بیــش از ۱۰ کیلو متر نبوده و برای نوجوانان ۵ کیلو متر باشــد . مردانی که در طول زندگیشان، ورزش های پر برخورد یا تمرینات مقاومتی انجام داده بودند، نسبت به مردان کمتر فعال، دارای تراکم استخوان بالاتر (یکی از عوامل اصلی قدرت استخوان) بودند.دلیلش این است: پاملا هینتون، نویسنده این مطالعه می گوید استخوان های شما بطور مداوم در حال بازسازی خودشان هستند.

۶- در تمام مسابقات پرتابی که از داخل دایره انجام می شود شروع حرکت برای پرتاب باید از حالت ساکن انجام بگیرد . پس از پرتاب باید از حالت ایستاده کامل از نیمه عقب دایره خارج شود . تغییرات ارتفاع میله ی پرش پس از مشورت با شرکت کننده انجام شود. چهار دونده در هر گروه دو امدادی حضور دارند و هر کدام از آن ها با طی کردن مسافت مشخصی، چوب( باتون فلزی) را حمل می کند و پس از آن به دیگری می دهد. طولانی بودن مسیر ، اهمیت استقامت را هر چه بیشتر آشکار می کند و نشان می دهد که داشتن عضلات تنومند برای شکافتن هوا در این رقابت ها فایده ای ندارد . به طور کلی برای کلیه رقابت ها غیر از مسابقات قهرمانی ملی و مسابقات بین المللی هر تیم می تواند دو برابر تعدادی که امتیاز می گیرند در مسابقه شرکت داده و علاوه بر آن هر تیم حق دارد تعدادی ذخیره مساوی با تعداد امتیاز بگیران هر تیم داشته باشد. آن ها چیزهای بسیار جدیدی از هنر را در فرانسه ، آفریقا و استرالیا ی ما قبل تاریخ که مدرک آن در مراسمات رسمی تهیه شد را کشف کنند .