ورزش دو میدانی () – دانستنی های علمی

احسان حدادی بعد از کسب سومین مقام قهرمانی اش در مسابقه بین المللی روسیه در گفت و گو با مسئول روابط عمومی دفتر ورزش وزارت نفت گفت: در مسابقه امروز بارندگی به حدی شدید بود که من در دایره پرتاب دیسک به زمین خوردم و خوشبختانه هیچ مشکلی برایم پیش نیامد. به گزارش شانا به نقل از روابط عمومی بخش ورزش وزارت نفت، اولین روز از مسابقات دو و میدانی بین المللی تایوان در حالی آغاز شد که تیم دو میدانی نفت تهران توانست 7 مدال طلا، نقره و برنز در در الین رقابت ها کسب کند که دوندگان تیم نفت صاحب 3 نشان طلا- 3 نشان نقره و یک برنز شدند. در سال 1312 يک فرد آمريکايي به نام گيبسون به عنوان کارشناس ورزش به استخدام دولت وقت ايران درآمد او اولين مسابقات رسمي ورزش از جمله دو و ميداني را بين مراکز آموزشي تهران و اصفهان ترتيب داد، از آن تاريخ به بعد ورزش دو و ميداني در بين اکثر مراکز آموزشي کشور متداول شد و گسترش بيشتري يافت.

اگر مسیر مسابقه از میان جنگلی بگذرد که راه مشخص در آن وجود نداشته باشد باید آن قسمت از زمین برای دوندگان به طور آشکار علامت گذاری شود. مواد پلیمری از جمله پلی یورتانها باتوجه به خاصیت بالای جذب تنش و شوکهای وارد شده و بسیاری از موارد دیگر ، بهترین موادی هستند که در کفپوش های دو میدانی مورد استفاده قرار میگیرند. این سیستم بدون استفاده از اکسیژن انرژی تولید می نماید. به زبان عامیانه(( انرژی)) به زور، قدرت، نیرو و غیره اطلاق می شود ولی از دیدگاه ورزشی ، انرژی را می توان به توانائی انجام کار ورزشی ( انقباض عضلانی ) تعبیر نمود. وی افزود: در این مسابقات ورزشکاران مطرحی از کشورهای اوکراین، روسیه و بلاروس حضور داشتند که از جمله برترین های آنها می توان به پرتابگر بلاروس با رکورد بالای 67 متر اشاره کرد. شرکت کنندگان در مسابقات دو مسیر مسابقه را در خلاف جهت عقربه های ساعت می دوند .

در این رقابت ها که با حضور پرتابگران مطرح کشورهایی مانند اوکراین، روسیه و بلاروس برگزار شد به دلیل بارندگی شدید و آب وهوای نامساعد شرکت کنندگان تنها موفق به انجام یک پرتاب شدند. مسابقات دو، پیادهروی سرعت، پرش و پرتاب از دوران پیشاتاریخ تاکنون انجام میشدهاست. در این رشته پرنده ای از آمریکا و تایوان اول و سوم شدند. سریع ترین مرد جهان که 100 متر را میتواند در 9 ثانیه و خورده ای طی کند میتوانیم اشاره کنیم. به گزارش برنا خراسان جنوبی ، از دو بانوی نابینا و کم بینای استان که در مسابقات دو ومیدانی قهرمانی کشور ، انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات پارا آسیایی هانگژوی چین، موفق به کسب دو مدال نقره شدند ، با حضور حسن عزیزی مدیر کل ، فاطمه چهکندی نژاد رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ، صالحه غلامی مقدم رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان و سرپرست هیات نابینایان و کم بینایان استان تجلیل شدند . حمیده اسماعیل نژاد با رکورد 11.92 ثانیه و فائزه نسایی با رکورد 11.98 ثانیه دوم و سوم شدند. در 4 در 400 متر تیم نفت تهران با ترکیب ابولفضل دهنوی و روح الله محمدی و ایمان روغنی و ادوارد مانگاسار با زمان سه دقیقه و 14 ثانیه و 72 صدم ثانیه به مقام قهرمانی رسید.

در دومین روز این دیدارها و در دوی 400 متر با مانع غلامرضا کریمی با زمان 51 ثانیه و 65 صدم ثانیه به مدال طلا رسید. در 3000 متر با مانع کرم سهرابی با زمان 8 دقیقه و 59 ثانیه و 55 صدم ثانیه به مدال نقره رسید. کرنومتر ثانیه و زمان های کمتر را محاسبه می کند. در نتایج ماده 1500 متر “مانی جولایی” دیگر نماینده استان کردستان با ثبت زمان 4:56 دقیقه عنوان دوم و مدال نقره را از آن خود کرد. در سال ۱۹۹۰، اسنادی فاش شد که نشان میداد بسیاری از ورزشکاران زن آلمان شرقی به عنوان بخشی از سیاستهای دولت کشورشان به دستور مربیان خود از آنابولیک استروید استفاده کردهاند. با شدت گرفتن استفاده از اینروشها، به تدریج این آگاهی پدید آمد که چنین روشهایی در ورزش سالم نیستند. حزب نازی آلمان از بازیها بعنوان حربهای تبلیغاتی استفاده کرد. انرژی حاصل از ATP سبب می شود که رشته های عضلانی بر روی هم سر خورده ، انقباض عضلانی بوجود آید . سازمان ملل هشدار می دهد که افزایش کسانی که قادر به پرداخت قرضه نیستند، کاهش امانت گذاری و نقدینگی دربانک ها می تواند سبب فروپاشی سیستم مالی افغانستان درچند ماه آینده شود.