ورزش دوومیدانی – همراه با توضیحات و تصاویر در مجله تاپ تراول

همچنین باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه دیابت و پوکی استخوان میشود. سازمان ملل هشدار می دهد که افزایش کسانی که قادر به پرداخت قرضه نیستند، کاهش امانت گذاری و نقدینگی دربانک ها می تواند سبب فروپاشی سیستم مالی افغانستان درچند ماه آینده شود. در بخش انفرادی قادر میزبانی و احد کاظمی هر دو از تیم پتروشیمی تبریز دوم و سوم شدند. پریچهر شاهی به واسطه رکورد 18:51.72 دقیقه ای در مسابقات جوانان کشور در خرم آباد نفر دوم رنکینگ 5 هزار متر زنان ایران است و رتبه سوم به سمیر زمانی اختصاص دارد. جوانان : افرادی که در روز مسابقه بین ۱۸ تا ۲۱ سال دارند. مسیر این مسابقه 42 کیلومتر و 195 متر است . هنگامی که به علت رفت و آمد وسایل نقلیه یا شرایط دیگر استفاده از جاده میسر نباشد مسیر مسابقــه که به همین منظور علامت گذاری شده می تواند روی یک جاده دوچرخه رو یا پیاده رو کنار جاده انتخاب شود.زمین مسیر نباید نرم باشد . چنانچه مسیر مسابقه از میان جنگلی بگذرد که راه مشخص در ان وجود نداشته باشد باید آن قسمت از زمین برای دوندگان به طور وضوح علامت گذاری شود و عبور از جاده های اصلی باید که به حداقل تقلــیل داده شود.

مسئولیت تعیین مسیر برای مسابقه و علامت گذاری آن با پرچم که جزئیات آن باید در برنامه مزبور ذکر شود به عهده سازمان برگزار کننده است که در عین حال باید راهنمایان ، منشی ها و کمک داوران مسیر مسابقه را برای راهنمایی شرکت کنندگان تعیین کنند. در مســابــقـــات الـــمپیک و قهرمانی منطقه ای برگزار کنندگان مسابقه در صورت امکان باید شرکت کنندگان مسابقه مارتن را مطمئن سازند که مسیر مسابقه را از هر دوسمــت بستــه خواهد شد و عبور و مرور موتوری قطع خواهد شد . محاسبه کمترین مجموع امتیازات نفرات امتیاز گیرنده به ترتیب رسیدن به پایان مسابقه به این صورت است که امتیازات افراد اغیر اصلی تیم خواه مسابقه را تمام کرده یا نــکرده بــاشـــد بــه حســاب ســایر تیم ها گذاشته می شود. علاوه بر خوراکی که از طرف برگزار کننده مسابقه تهیه می شود هیچ نوع خوراکی دیگر نباید به وسیله شرکت کننده در مسابقه حمل شود یا از طرف دیگری به او داده شود. ۵- از طرف برگزار کننـــد گان مسابـقــه بـایــد در فاصله تقــریبی ۱۱ کیلو متر ( یا مایل و پس از آن ) بلا فاصله هر ۵ کیلو متر ( ۳ مایــل ) خوراکی فراهم شود.

حدادی ادامه داد: طبق برنامه پس فردا در ادامه تور بین المللی دو و میدانی عازم رقابت های جایزه بزرگ آلمان یا گلدن لیگ برلین می شوم. اعتراض نباید دیر تر از 30 دقیقه پس از اعلام نتیجه ی رسمی به هیأت تسلیم شود. اکثر کشورها هر چهار سال یکبار، تیم های مردان و زنان را به مسابقات المپیک هر سال به مسابقات رسمی قهرمانی جهان ارسال می کنند. فقط شرکت کنند گانی که تمام مسافت مسابقه را طی کرده اند حق شرکت در مسابقه نهایی را دارند. برای مثال در مسابقه ای که شش نفر امتیاز می گیرند هر تیم می تواند ۱۲ نفر در مسابقه شرکت دهد و شش نفر ذخیــره معــرفی کند. تیرماه سال 98 بود که جمعی از دو و میدانی کاران ایرانی در جام کازانف قزاقستان شرکت کردند و الناز کمپانی در 100 متر مانع با رکورد 14.01 ثانیه بهترین عملکرد سال این ماده را بر جای گذاشت.

۳- چنانچه به شرکت کننده ای توسط یک عضو هیئت پزشکی تأیید شده دستور داده شود که از مسابقه کنار برود شرکت کننده مورد بحث باید ســریع دستور را اجرا کند . مسافت مسابقه بانوان :مسافت مســابـقه بانوان برای جوانان باید ۱۵۰۰متر و برای بزرگسالان بین ۲ تا ۵ کیلو متر. در مسابقات بین المللی طول مسابقه برای بزرگسالان نباید کمتر از ۱۲ کیلومتر و برای جوانان ۸ کیلو متر باشد. به طور کلی برای کلیه رقابت ها غیر از مسابقات قهرمانی ملی و مسابقات بین المللی هر تیم می تواند دو برابر تعدادی که امتیاز می گیرند در مسابقه شرکت داده و علاوه بر آن هر تیم حق دارد تعدادی ذخیره مساوی با تعداد امتیاز بگیران هر تیم داشته باشد. اگر تعداد ورزشکاران کمتر از ۸ نفر باشد هر شرکت کننده اجازه انجام شش پرتاب را دارد. هنگام انتخاب مسیــر مسابقه باید از موانع خطرناک ، جوی های عمیق سر بالایی یا سراشیبی تند و خطرناک و به طور کلی از هر گونه مانع باید اجتناب ورزید .در مواردی که تعداد شرکت کنندگان در مسابقه خیلی زیاد است در ۱۵۰۰ متر اول مسابقه باید از گذرگاه های باریک یا سایر موانعی که عبور شرکت کنندگان را دچار اشکال می کند پرهیز کرد.