ورزشان – ورزش پدیا

وی افزود: در این مسابقات ورزشکاران مطرحی از کشورهای اوکراین، روسیه و بلاروس حضور داشتند که از جمله برترین های آنها می توان به پرتابگر بلاروس با رکورد بالای 67 متر اشاره کرد. در این رقابت ها که با حضور پرتابگران مطرح کشورهایی مانند اوکراین، روسیه و بلاروس برگزار شد به دلیل بارندگی شدید و آب وهوای نامساعد شرکت کنندگان تنها موفق به انجام یک پرتاب شدند. در این رقابت ها 320 دونده در قالب 15 تیم از 13 کشور اندونزی- نیوزلند- استرالیا- ماکائو- مغولستان- هنگ کنگ- ایران- جامائیکا- مالزی- تایلند- تایوان- سنگاپور- آمریکا حضور داشته که از کشورهای استرالیا و تایوان دو تیم در این رقابتها شرکت داشتند. در پرش طول نیز نمایندگان کره جنوبی اول و دوم و مالزی سوم شد و روزبه اسدی بخش نماینده کشورمان در این رشته با 7 متر و 33 سانتی متر به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافت. محمد سیستانی در پرتاب چکش جوانان مدال برنز و آرین اسلامی در پرتاب چکش نوجوانان مدال نقره را در مسابقات آسیای میانه در کشور ازبکستان به دست آوردند. مهدی جلودارزاده نیز به عنوان چهارمی دست یافت. تیم دو و میدانی نفت تهران در رقابتهای دو و میدانی تایوان در مجموع صاحب 6 نشان طلا- 5 نشان نقره – دو مدال برنز- دو مقام چهارمی و یک سکوی پنجمی شد.

تیم دو و میدانی نفت تهران بامداد یکشنبه دوازدهم خرداد ماه تایوان را به مقصد مالزی ترک خواهد کرد و به مدت دو روز در کمپ بین المللی دوومیدانی کوالالامپور تمرین می کند و چهارشنبه صبح به تهران بازمی گردد. اولین باشگاه دوومیدانی آمریکا «کلوپ اتلتیک نیویورک» بود که در سال 1868 تاسیس شد. به صورت جدی اولین دوره حضور این ورزش در المپیک ها به المپیک های قبل از میلاد و المپیک باستانی یونان باز می گردد. هریک از این تخصص ها مسابقه ی مستقل دارد و در عین حال یکی از شاخه های ورزش مادر محسوب می شود . در بخش انفرادی قادر میزبانی و احد کاظمی هر دو از تیم پتروشیمی تبریز دوم و سوم شدند. تیم پیکان تهران بر سکوی دوم ایستاد و ازبکستان عنوان سوم را بدست آورد. در مجموع بخش امتیازی مهدی سهرابی از مس کرمان بر سکوی نخست ایستاد. بیست و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری در 9 مرحله و با طی مسیر 1093 یلومتر با حضور 13 تیم شامل تیم های خارجی ازبکستان- نیوزلند- قزاقستان- ترکیه- ارمنستان و گرجستان و تیم های داخلی چون پتروشیمی تبریز- مس کرمان- پیکان تهران- مختلط تیم های آذربایجان غربی و اردبیل- امید آذربایجان شرقی- استان مرکزی برگزار شد.

او این رکورد را در مرحله اول مسابقات باشگاهها با سپاهان ثبت کرده است. دونده استفامتی ایران اواخر شهریور 98 در مرحله دوم لیگ، برای دانشگاه آزاد، 5 هزار متر را در زمان 17:40.57 دقیقه دوید و این، بهترین عملکرد او بود. جایزه این مسابقات هزار یورو بوده است. رییس هیات دو و میدانی لرستان به خبرنگار ایرنا گفت: این رقابت ها ۲۶ و۲۷ مهر در بخش پسران تحت عنوان کنگره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید لرستان در ورزشگاه جهان پهلوان تختی خرم آباد برگزار می شود. در پایان این رقابت ها در بخش انفرادی پیراهن طلایی و پیراهن سلطان کوهستان از آن حسین عسگری از تیم پتروشیمی تبریز شد. بر اساس این گزارش تور بین المللی آذربایجان- پتروشیمی تبریز فاتح کاپ بیست و سوم – پیراهن کوهستان و طلایی از آن دوچرخه سوار پتروشیمی شد. این دوره از تور بین المللی آذربایجان با حضور 6 تیم خارجی و 7 تیم داخلی از اول خرداد ماه در سه استان آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل برگزار شد که در نهایت تیم پتروشیمی تبریز فاتح کاپ بیست و سوم شد. مراسم اختتامیه این رقابتها شب گذشته در مجتمع ورزشی پتروشیمی تبریز برگزار و کاپ مدال و جوایز نقدی به تیم ها و نفرات برتر اهداء شد.

به گزارش رسانه دختران قهرمان ایران ” درنا ” برترین ورزشکاران دوومیدانی سال 98 در هر ماده که بهترین عملکرد را در سال گذشته داشتهاند، طی گزارشی از طرف فدراسیون دو و میدانی اعلام شد. سالها مسابقات دوومیدانی به صورت غیررسمی و بدون داشتن متولی برگزارشدتا اینکه در سال 1318 خورشیدی اولین دوره مسابقات دوومیدانی ایران رسما پایه گذاری شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، فریدون یلقی رئیس هیئت دوومیدانی گلستان گفت: مسابقات دوومیدانی نونهالان کشور (لیگ پایا) در ۶ منطقه برگزار میشود که گلستان در منطقه ٣ با مازندران، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان هم گروه است.او افزود: این مسابقات از ٢٢ مهرماه آغاز می شود و تا ٢۵ ادامه خواهد داشت. دو ومیدانی ورزشی است انفرادی و گروهی که مسابقات آن در مکان هایی چون استادیوم ( شامل پیست مخصوص و محوطه ی درونی آن ) و جاده برگزار می شود .