همه چی درباره ورزش دومیدانی – بانک اطلاعات مشاغل

در هفدهم ژوییه 1912 کنگرهای در سوئد با حضور نمایندگان سازمانهای دوومیدانی کشورهای بلژیک، اتریش، کانادا، شیلی، دانمارک، مصر، فنلاند، آلمان، انگلستان، یونان، مجارستان، نروژ، شوروی، آمریکا، سوئد و استرالیا برپا شد و برای ایجاد یک سازمان بینالمللی دومیدانی مشورت کردند. امروزه اتحادیه بینالمللی فدراسیونهای دومیدانی (IAAF) برگزاری مسابقات دوومیدانی در سطح بینالمللی را بر عهده دارد و پس از المپیک، معتبرترین رویدادهای این رشته، مسابقات قهرمانی دوومیدانی جهان و قهرمانی دو و میدانی داخل سالن جهان به شمار میروند. به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ بیستمین دوره مسابقات دوومیدانی آقایان ناشنوایان قهرمانی و انتخابی تیم ملی از صبح روز جمعه 21 آبان ماه با حضور 80 دونده از استان های : قم ، اصفهان ، سمنان ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، اردبیل ، خراسان رضوی ، مرکزی ، البرز ، زنجان ، گیلان ، کرمانشاه ، کهگیلو یه و بویراحمد ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، قزوین و خوزستان در مواد مختلف در ورزشگاه شهید نصیری استان یزد برگزار شد. آشنایی با فواید این رشته شاید به تنهایی گویای این باشد که چرا دوومیدانی را مادر ورزشها نامیده اند. دویدن استرس را کاهش میدهد و احساس عصبانیت و نارضایتی را کم میکنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ورزشهای کم بینایان ونابینایان استان کرمان با اعلام اینکه مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در شهر بندر عباس استان هرمزگان برگزار شد، گفت: تیم سه نفره استان کرمان در مقابل تیمهای پر جمعیت سایر استانها با کسب یک مقام اولی، یک مقام دوم به همراه انتخاب کوچکترین عضو تیم به عضویت تیم ملی در مجموع تیمی با کسب مقام چهارم به کار خود پایان داد.

رضابوعذار رئیس انجمن دو و میدانی هیات ورزشی کارگری خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگری استان از هفدهم آبانماه به مدت دو روز در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی اهواز برگزار می شود. در موردی که تیم ها امتیاز مساوی داشته باشند، تیــمی که آخرین فرد امتیاز آورنده اش به مقام اول نزدیک تر باشد برنده خواهد شد. در پایان یک مسابقه داوران باید در مقام های شرکت کنند گانی که از تیم حاضر در مسابقه امتیاز آورده اند تصمیم بگیرند و این امتیاز را با یک دیگر جمع کنند و تیمی که بیشــترین مجموع امتیاز را داشته به عــنوان تیم برنده اعلام کنند. برای مسابقات قهرمانی ملی پیشنهاد می شودکه در تیم های بزرگسالان ۱۵ نفر ثــبت نام نمایند. به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ مسابقه بزرگ دو همگانی، یادواره ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان، روزهای جمعه و شنبه، ۱۴ و ۱۵ آبان ماه جاری، در دو بخش پسران و دختران، به میزبانی شهرستان رومشکان و با حضور روح الله گلستانی، رییس کانون دوندگان ایران و دکتر امید آقایی سهراب وند، دبیر کمیسیون ورزش جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی کشور، برگزار می شود. پرش کننده به میل خود می تواند از ارتفاع خاصی پریده یا صرف نظر کند؛ ولی سه بار خطای پشت سر هم بدون توجه به ارتفاعی که خطاها در آن رخ داده باعث محرومیت پرش کننده از پرش های بعدی می شود.

به تیم های کشور هایی که کمتر از ۳ دونده و یا بیشتر از ۵ نفر دونده شرکت کننده داشته باشد ، اجازه شرکت در مسابقه داده نخواهد شد . اما در مسابقات بزرگ اجازه شرکت دوندگان به صورت انفرادی داده نخواهد شد. در پرش سه گام و طول، طول مسافت پریدن اندازه گیری میشود. یعنی از اندازه کمتر از یک سانتی متر صرف نظر شود به جز در پرتاب های دیسک ، چکش و نیـــزه که مــســافـت باید با واحدهای زوج ثبت شود( مثال ۴۴/۶۲ متر ) و اندازه های کمتر از ۲ سانتی متر صرف نظر شود. امروزه دو ومیدانی با رشته هایی همچون فوتبال، بسکتبال، تنیس و والیبال به عنوان پرتحرک ترین رشته های ورزشی جهان رقابت می کند.سابقه ی حضور زنان در مسابقه های دو و میدانی المپیک نیز به بازی های 1928 آمستردام برمی گردد. بزرگســلان : کسانی که در روز مسابقه بیش از ۱۸ سال سن دارند.

گفته شده است مصریان باستان ورزش دو را 2250 سال قبل از میلاد مسیح انجام می دادند. ورزش امروزه در جهان به وسیله ای مبدل شده که انسان ها را با هم متحد و آشنا کرده و بین آن ها پیوند اخوت و برادری برقرار می کند و مهمترین هدف و وظیفه ورزش همین است ایجاد مودت و دوستی بین ورزش کاران که هر چند در میدان رقیب هم هستند اما در خارج از میدان به عنوان رفیق همدیگر می باشند . از این عده ۹ نفر در مسابقه شرکت کرده و به ۶ نفرشان امتیاز داده خواهد شد . چنانچه در مورد نفر هشتم نتیجه مساوی به دست آید به شرکت کنندگان اجازه سه پرتاب اضافی داده می شود . ۵- هنگامی که بیش از ۸ شرکت کننده در پرتاب ها وجود دارند به هر شرکت کننده اجازه ۳ پرتاب داده می شود و به ۸ نفر از آنها که بهترین نتیجه را به دست آورده اند ، اجازه ۳ پرتاب دیگر هم داده خواهد شد . در مسابقات جوانان و نوجوانان ۱۲ نفر می توانند ثبت نام نمایند که از این عده شش نفر در مسابقه شرکت کرده و به چهار نفر امتیاز داده می شود.