مقاله رشته ورزشی دو و میدانی

پرش طول، پرش ارتفاع و سه گام و پرش با نیزه شاخه هایی هستند که در یک زمین انجام می شوند. به گزارش ایرنا، رقابتهای دو و میدانی داخل سالن قهرمانی باشگاههای کشور که حکم انتخابی تیم ملی به منظور شرکت در دهمین دوره مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا (قزاقستان ۲۰۲۲) را نیز دارد، از روز سه شنبه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز و امروز به پایان رسید. به گزارش برنا خراسان جنوبی ، از دو بانوی نابینا و کم بینای استان که در مسابقات دو ومیدانی قهرمانی کشور ، انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات پارا آسیایی هانگژوی چین، موفق به کسب دو مدال نقره شدند ، با حضور حسن عزیزی مدیر کل ، فاطمه چهکندی نژاد رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ، صالحه غلامی مقدم رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان و سرپرست هیات نابینایان و کم بینایان استان تجلیل شدند . به گزارش خبرنگار ایرنا، در رقابتهای دو صحرانوردی انتخابی پسران گیلان ردههای سنی نوجوانان و جوانان ۴۰ دونده از شهرستانهای مختلف این استان در مواد مختلف با هم به رقابت پرداختند. سجاد مرادی در گفتوگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص کسب مقام نایبقهرمانی ذوبآهن در مسابقات دو و میدانی کشور که هفته گذشته به پایان رسید اظهار کرد: مسابقات قهرمانی داخل سالن کشور برگزار شد، باشگاه ذوبآهن در این رقابتها به مقام نایبقهرمانی رسید و تیم پلیمر خلیجفارس چون ورزشکار خارجی و تیم قویتری داشت، قهرمان شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، مسابقات دو و میدانی کلانشهرها که به میزبانی اراک برگزار شدتیم اعزامی آتش نشانی کرج در این رقابت مقام اول را از آن خود کرد. برگزاری مسابقه دو میدانی 200 متر دانشجویان پسر به مناسبت هفته تربیت بدنی با شرکت 10 نفر در مورخه 17/8/93 در سایت دانشکده پزشکی برگزار شد و در پایان آقای علی جولانی مقام اول و آقای محمود محمودی مقام دوم و آقای نوید کمندی مقام سوم را از آن خود کردنند و جوایز خود را در پایان دریافت نمودنند. مسئول انجمن دوومیدانی کارگران خراسان رضوی گفت: تیم دو و میدانی کارگران استان در مسابقات قهرمانی کشور، گرامیداشت هفته بسیج و دومین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، در قزوین حضور پیدا کرد و موفق به کسب سه مدال رنگارنگ شد. تیم پسران لرستان نایب قهرمان مسابقات صحرانوردی نوجوانان کشور شد. محمد مهدی رحمتیان دیگر نماینده کشورمان با کسب مدال نقره به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

اما این روزها چهرههای شاخص این رشته ورزشی که نام مادر و پایه تمام ورزشها را به یدک میکشد آنچنان در خراسانجنوبی بیحامی و خارج از گود مانده اند که با تیمهای برنددار دیگر استانهای کشور در مسابقات قهرمانی دو ومیدانی باشگاههای کشور هنرنمایی و مدالآوری میکنند. به هر حال با توجه به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا احساس میکردیم تیمهای کمی در این مسابقات شرکت کنند، اما تیمهای شرکت کننده حضور خوبی در این مسابقات داشتند. ترتیب شرکت پرتاب کننده ها با قرعه کشی تعیین می شود. آشنایی با فواید این رشته شاید به تنهایی گویای این باشد که چرا دوومیدانی را مادر ورزشها نامیده اند. رضا بوعذار رئیس انجمن دو و میدانی هیات ورزش کارگری خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات دو و میدانی بانوان کارگری کشور روز گذشته ۱۶ آذرماه در استان قزوین برگزار شد که تیم استان به نام سپیده محمودی قهرمان سلامت خوزستان موفق شد، دو مدال کسب کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، مسابقات دو و میدانی کارگری کشور از ۱۶ تا ۱۹ آذرماه در قزوین برگزار میشود که تیمهای آقایان و بانوان خوزستان در این رقابتها شرکت میکنند. ایسنا/خوزستان تیم های دو و میدانی آقایان و بانوان کارگری خوزستان به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، مسابقات قهرمانی کشور دو و میدانی جانبازان و معلولین از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ آبان ماه در تهران برگزار شد و تیم گلستان با کسب ٢ مدال برنز به کار خود خاتمه داد. همچنین در پایان رقابتهای دو صحرانوردی پسران در رده سنی نوجوانان ، محمدصالح کیانی از رشت عنوان قهرمانی استان گیلان را به خود اختصاص داد، امیرحسین احمدی از ماسال دوم شد و علی علیزاده از رشت مقام سوم این دوره از رقابتها را تصاحب کرد . در دو ٢٠٠ متر داوود نیک نام، ابوالفضل جعفری و ابوالفضل کشاورز مقامهای اول تا سوم را کسب کردند و در دو ٤٠٠ متر حمیدرضا ملکی بر سکوی نخست ایستاد و شایان باقری و صادق اعرابی به ترتیب به مقام های دوم و سوم رسیدند. وی افزود: امسال در تمامی رقابتهای دو و میدانی قهرمانی باشگاههای کشور در ردههای سنی مختلف عنوان نخست را کسب کردهایم و علاوه بر قهرمانی به دنبال پشتوانهسازی و کشف استعدادها نیز هستیم.