مقاله رشته ورزشی دو و میدانی

بیشتر بخوانید دعوت والیبالیست خراسان شمالی به اردوی تیم ملی نوجوانان تیم شهدای علی آبادی با کسب ۱۳۴ امتیاز و تیم مانه و سملقان با کسب ۷۰ امتیاز مقام سوم را کسب کردند. به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، «مرتضی ناظمی» و «پژمان یارولی» ورزشکاران کرمانشاهی هستند که با نظر کادر فنی به اردوی تیم ملی دو و میدانی ایران دعوت شده اند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، مسابقات دو و میدانی کلانشهرها که به میزبانی اراک برگزار شدتیم اعزامی آتش نشانی کرج در این رقابت مقام اول را از آن خود کرد. مسابقات قهرمانی دو و میدانی منطقه ۵ کشور امروز (پنجشنه) در رده سنی نونهالان به میزبانی اهواز برگزار شد که در پایان نیز تیم خوزستان بر سکوی نخست ایستاد و تیم های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. به گزارش خبرنگار ایرنا، این مسابقه که رییس فدراسیون دو و میدانی هم حضور داشت با عنوان گرامیداشت سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی و دکتر پور کاظمی و با محوریت شهید حسن فقیهی جویباری برگزار شد و دوندگان مسیر میدان شهید رجایی تا هتل رامسر به مسافت ۶ کیلومتر طی کردند. هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی در گفت و گو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری مسابقات لیگ دو و میدانی اظهار کرد: ورزشکاران ۳ کشور لهستان، بلاروس و کنیا در لیگ امسال دو و میدانی حضور داشتند ورزشکاران شاخص ما از جمله احسان حدادی، حسن تفتیان و مهدی پیرجهان هم در این مسابقات شرکت کردند.

امروزه اتحادیه بین المللی فدراسیون های دو و میدانی (IAAF) برگزاری مسابقات دوومیدانی در سطح بین المللی را بر عهده دارد و پس از المپیک، معتبرترین رویدادهای این رشته، مسابقات قهرمانی دوومیدانی جهان و قهرمانی دو و میدانی داخل سالن جهان به شمار می روند. سجاد مرادی در گفتوگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص کسب مقام نایبقهرمانی ذوبآهن در مسابقات دو و میدانی کشور که هفته گذشته به پایان رسید اظهار کرد: مسابقات قهرمانی داخل سالن کشور برگزار شد، باشگاه ذوبآهن در این رقابتها به مقام نایبقهرمانی رسید و تیم پلیمر خلیجفارس چون ورزشکار خارجی و تیم قویتری داشت، قهرمان شد. طول پیست دو داخل سالن ۲۰۰ متر است. او با بیان اینکه این مسابقات در مادههای ۱۰۰، ۴۰۰، ۸۰۰ و ۳۰۰۰ متر، پرتابهای وزنه و نیزه، پرش طول و دوی امدادی برگزار میشود، افزود: اینکه هر ورزشکار در دو ماده میتواند در این رقابتها شرکت کند. اباظهری بیان کرد: این مسابقات از ۲۲ لغایت ۲۴ آبان ۱۴۰۰ و در استان تهران برگزار میشود و مسابقات آسیایی نیز سال آینده به میزبانی چین است.

وی با بیان اینکه دو و میدانی شامل انواع دوها، پرش ها، پرتاب ها، پیاده روی و رشتههای ترکیبی است افزود: این ورزش ۲۴ رشته رسمی دارد که میتواند ۲۴ مدال طلا، ۲۴ مدال نقره و ۲۴ مدال برنز را برای یک تیم ورزشی بانوان و آقایان به ارمغان بیاورد. نایب رئیس بانوان هیأت دو ومیدانی خراسانجنوبی تصریح کرد: در ماده دو ۱۰۰ متر با مانع ملیکا اسدالهی برسکوی قهرمانی ایستاد و عالیه نعمتیان نایب قهرمان شد و در دو ۱۰۰ متر نیز نگین جمالی، مهلا کامجو و سمانه بمپوری حائز رتبه برتر شدند. ایسنا/خوزستان مسابقات دو و میدانی کارگری آقایان و بانوان خوزستان برگزار میشود. ایسنا/خوزستان مقام قهرمانی مسابقات دو و میدانی قهرمانی منطقه ۵ کشور به خوزستان رسید. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، صبح امروز، مسابقات دو و میدانی رده سنی نونهالان پسران کشور (لیگ پایا) منطقه ٣ با حضور ورزشکاران استانهای مازندران، سمنان، خراسان رضوی، خراسان رضوی و گلستان در مجموعه ورزشی شهدای گلستان واقع در کریم آباد گرگان برگزار شد. تیم دو و میدانی نونهالان استان کردستان در پایان مسابقات قهرمانی نونهالان منطقه 4 کشور موفق شدند 3 مدال نقره و برنز را کسب کنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی و رئیس هیئت ورزشهای کم بینایان ونابینایان استان کرمان با اعلام اینکه مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشور در شهر بندر عباس استان هرمزگان برگزار شد، گفت: تیم سه نفره استان کرمان در مقابل تیمهای پر جمعیت سایر استانها با کسب یک مقام اولی، یک مقام دوم به همراه انتخاب کوچکترین عضو تیم به عضویت تیم ملی در مجموع تیمی با کسب مقام چهارم به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، مسابقات ورزشی نابینایان و کم بینایان استان اصفهان ۲۲ مهر امسال با عنوان “جام مهر” در سه رشته گُلبال، دو و میدانی و شطرنج در شهر اصفهان آغاز شد و امروز پنجشنبه به کار خود پایان داد. اگر پای آزاد ورزش کار که با آن پرش انجام نمی شود با زمین تماس پیدا کند خطا به حساب می آید. یکی از رشته های دو و میدانی که به آن دو ۱۰۰ متر می گویند؛ دوندگان باید در کوتاه ترین زمان ممکن، مسافت صد متر را بدوند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، روحالله امانی بروجنی دو و میدانیکار اهل چهارمحال و بختیاری با کسب مدال طلای ماده ۵۰۰۰ متر و مدال نقره ماده ۱۵۰۰ متر در رقابتهای پیشکسوتان کشور موفق به کسب جواز حضور در رقابتهای دو و میدانی آسیایی جاکارتای اندونزی شد. به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ بیستمین دوره مسابقات دوومیدانی آقایان ناشنوایان قهرمانی و انتخابی تیم ملی از صبح روز جمعه 21 آبان ماه با حضور 80 دونده از استان های : قم ، اصفهان ، سمنان ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، اردبیل ، خراسان رضوی ، مرکزی ، البرز ، زنجان ، گیلان ، کرمانشاه ، کهگیلو یه و بویراحمد ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، قزوین و خوزستان در مواد مختلف در ورزشگاه شهید نصیری استان یزد برگزار شد.