مقاله استعداد یابی در ورزش دو و میدانی

به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛تیم دو و میدانی نونهالان استان کردستان در پایان مسابقات قهرمانی نونهالان منطقه 4 کشور موفق شدند 3 مدال نقره و برنز را کسب کنند. خانم قوشچی افزود: در مسابقات امروز در تمامی رشتههای دو میدانی با هم رقابت میکنند و نفرات برتر به اردوهای ملی نونهالان راه مییابند. به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ در پایان رقابت های دو و میدانی کارگران استان تیم شرکت شهر صنعتی البرز بر سکوی قهرمانی ایستاد. به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ در مسابقات دوومیدانی صحرانوردی نوجوانان قهرمانی کشور ، تیم پسران لرستان نایب قهرمان شد و تیم های همدان و اصفهان به ترتیب در رده های اول و سوم جای گرفتند. ماده 1ـ هر گاه نمونه گرفته شده از ورزشكاري در خصوص استفاده از مواد غیر مجاز در جريان يك مرحله از ليگ مثبت اعلام شود كليه امتيازات وي در آن مرحله حذف خواهد شد . یونانی ها، برای پرتاب دیسک از یک صفحه مدور فلزی استفاده می کردند که آن را هاترس (HATTERES) می نامیدند. در شناسائی نخبگان جوان دو ومیدانی، یعنی آنهایی که درطی یک دوره طولانی، احتمال بیشتری برای کسب ظرفیتهای لازم برای دستیابیبه نتایج برجسته را دارند، این باور وجود دارد که ظرفیت های جسمانی به طور عمده بوسیله ژنتیک تعیین می شود.

بیست و سومین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان با برگزاری مراسم اختتامیه و کسب عنوان قهرمانی تیم پتروشیمی تبریز به کار خود پایان داد. انسان های اولیه ضمن دویدن و فرار، برای عبور از موانع طبیعی از جهیدن و پریدن استفاده می کردند و اگر لازم می شد که بین آنها و حیوانات مبارزه ای صورت گیرد از پرتاب سنگ یا دیگر اشیا کمک می گرفتند این کار معمولاً زمانی انجام می گرفت که انسان از فرار کردن خسته و کوفته می شد. اگر بخواهیم برایتان از قدمت دو بگوییم،باید عرض کنیم که ورزش دو و میدانی همانند ورزش های دیگر مبدع نداشته است، واضح تر بگوییم که دویدن نیز مانند راه رفتن و پریدن به طور ذاتی در هر فردی وجود دارد،و در اوایل آغاز زندگی بشر افراد با دویدن و پریدن در حقیقت زندگی خود را از شر وحوش رها در طبیعت نجات می دادند.اما اگر می خواهید بدانید که این دویدن ساده چطور به مادر ورزش ها تبدیل شد، لازم است که این مقاله را مطالعه کنید.قدمت این ورزش دوست داشتنی به یونان باستان و ایرلند بر می گردد.

به این ترتیب انسان اولیه پی برد که اگر تندتر بدود، بیشتر بپرد و محکم تر پرتاب کند، بهتر خواهد توانست با مشکلات و خطرات پیرامون خود مبارزه کند. اما نکته مجهول برای همه دانشمندان علم ورزش این است که به چه علت قهرمانان پرتاب دیسک در مرتبه اول قرار می گرفتند و ورزشکاران دیگر در درجه دوم اهمیت قرار داشتند. بله درست متوجه شده اید ورزش ساده دویدن به هر شکل و صورتی که باشد به سلامت جسمی و روحی شما بسیار کمک می کند،در اینجا به چند نمونه از مزایای دویدن این ورزش کم هزینه و ساده اشاره می کنیم؛اینکه افراد برای درمان چاقی خود اولین گزینه ای که به ذهنشان خطور می کند دویدن است غیر قابل انکار می باشد،چرا که یک دونده در هر ساعت از دویدن مقدار قابل توجهی از کالری های ذخیره شده در بدنش را می سوزاند.دویدن تراکم استخوان را بالا می برد و همین امر باعث می شود که استحکام استخوان ها بالا برود و همچنین باعث قوی تر شدن ماهیچه ها می شود.دویدن باعث تنظیم فشار خون و کلسترول خون می شود و همین امر از لخته شدن خون جلوگیری می کند و فرد دونده را از سکته قلبی دور نگه می دارد.شما می توانید با دویدن ایمنی بدنتان را بالا نگه دارید.

چرا که دویدن میزان گلبول های سفید خون را افزایش می دهد که این گلبول ها برای ایمن نگه داشتن بدن بسیار ضروری می باشد.ورزش دو علاوه بر فوایدی که برای جسم دارد از نظر روحی نیز فرد دونده را تقویت می کند،بدین صورت که انرژی های منفی هنگام دویدن از بین می روند و فرد دونده از استرس دور خواهد شد و از نظر خلقی فردی با اراده و پشتکار و با اعتماد به نفس بالا به حساب می آید. بدین جهت پدرها بچه های خود را تشویق به دویدن کرده و به آنها طرز فرار از مقابل حیوانات را می آموختند چرا که دویدن، حد فاصل بین زندگی و مرگ برای آنها بود. از بین ملت های دنیای باستان فقط یونان بود که با عشق و علاقه، مردان غیور و با شهامت خود را به بهترین شکل، تشویق می کرد. در یونان باستان به مردانی که بهتر دویده و اشیایی را بیشتر پرتاب کرده و از مرتفع ترین محل می پریدند به چشم عظمت نگاه می کردند و برای آنها احترام و افتخار زیادی قائل بودند. پر واضح است که تمامی ورزش ها برای بدن فوایدی دارند که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد، اما در مورد ورزش دو که مادر تمام ورزش ها محسوب می شود این ضرب المثل صدق می کند که آنچه خوبان همه دارند تو یک جا داری…