قوانین و مقررات ورزش دو و میدانی

گفته شده است مصریان باستان ورزش دو را 2250 سال قبل از میلاد مسیح انجام می دادند. تندیس اصلی از بین روفته است اما کپی های ساخته شده توسط رومیان باستان نشانگر پیدایش و وجود یکی از ورزش های دو و میدانی است. 5- هنگامی که بیش از 8 شرکت کننده در پرتاب ها وجود دارند به هر شرکت کننده اجازه 3 پرتاب داده می شود و به 8 نفر از آنها که بهترین نتیجه را به دست آورده اند ، اجازه 3 پرتاب دیگر هم داده خواهد شد . اگر تعداد ورزشکاران کمتر از 8 نفر باشد هر شرکت کننده اجازه انجام شش پرتاب را دارد. ایسنا/چهارمحال و بختیاری شاگردان داریوش صمیمی باوجود کمبودها و بیمهریها در عرصههای ملی و بینالمللی افتخار آفرین بودهاند و قطعا هیچکدام از مسائل و مشکلات نیز مانع افتخارآفرینی این ورزشکاران در عرصههای ملی و بینالمللی نخواهد شد، این مربی تیمملی دو و میدانی از تبعیض بین رشتههای ورزشی گلایه دارد و خواستار حمایت جدی مسئولان از مدالآوران در این رشته ورزشی است.

🏃ترکیب بدنی:دو میدانی کاران در رشته های دوی سرعت تمایل به بدنی عضلانی تر دارند و توده بدنشان نسبت به دومیدانی کاران استقامتی بیشتر است.اما درصد چربی سرعتی کاران و استقامتی کاران در هردو توده بدنی کم است.البته میزان درصد چربی در پرتاب کننده های ماده های مختلف متفاوت است.دومیدانی کارانی که در ماده پرش شرکت دارن نیز از درصد چربی کمی برخوردار هستند اما بدنی عضلانی دارند. ولی سه بار خطای پشت سر هم بـدون تــوجه بـه ارتـفـاعی کــه خـطا ها در آن رخ داده باعث محرومیت پرش کننده از پرش های بعدی می شود. بعد از آن، پشت سر هم مقام آوردم؛ من را به عنوان یک «استعداد» شناختند؛ در سال ۹۲ در مریوان در مسابقات «قهرمانی در برف و سرما» اول شدم. بعد از آن هم به خدمت سربازی رفتم اما از سال ۹۶ دوباره مسابقات را شروع کردم. از زمستان ۹۰ به «دویدن» روی آوردم و در اولین مسابقه کشوری که در ار دیبهشت ۹۱ در قزوین برگزار شد، مقام دوم را کسب کردم. بعد از انگلستان، دومین کشوری که دو و میدانی در آن رونق بسیار یافت آمریکا بود. ورزش های دو و میـدانی مدرن امروزی ، منشأ اولیه از زمان گذشته بسیار دور می باشند ولی امروزه این ورزش ها در اثر تغییر و تحولات زیادی در آنها ایجاد شده و به صورت امروزی در آمده است .

یکی از راهحلهای این مشکل، دویدن است که تاثیر زیادی بر استخوان و ماهیچهها دارد. 🏃پیشنهاد استفاده از مکمل های ورزشی:مصرف مکملکراتین و کربوهیدرات برای سرعتی کاران و پرتاب گران میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.مکمل های BCAA و پروتئین وی برای جلوگیری از تخریب عضلانی استقامتی کاران مفید بوده و شرایط آنابولیک را برای بدنشان آماده می کند.استفاده از مکمل ۱MR VORTEX برای رفع خستگی و افزایش تداوم در تمرینات می تواند بسیار سودمند باشد.استفاده از مکمل های مولتی ویتامین مخصوصا در استقامتی کاران گسترده تر است. 🏃ملاحضات تغذیه ای:بدون شک در تمام ماده های دو میدانی کربوهیدرات پیش تاز بوده و کمبود آن به شدت عملکرد را تحت تاثیر قرار می دهد.بسیاری از افراد اعتقاد دارند که استقامتی کاران با خوردن چربی زیاد میتوانند عملکرد بهتری داشته باشند که این امر فقط به دلیل سازگاری سوخت و سازی با نوع تمرین استقامتی صورت گرفته است و هیچ دلیل علمی برای خوردن چربی ندارد.اما کمبود کربوهیدرات برای استقامتی کاران ادامه مسیر سوخت و سازی برای برای تولید انرژی به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.نیاز های مایعات نیز دیگر عامل تعیین کننده در موفقیت دومیدانی کاران است.مصرف به موقع و با میزان صحیح از مایعات قبل از مسابقات و تمرینات در موفقیت ورزشکار تاثیر حداکثری دارد.اختلال خوردن در ورزشکاران استقامتی بویژه در بانوان بسیار زیاد گزارش شده است و این اختلال امروزه با مصرف برخی از مکمل ها تا حدودی رفع شده است اما نباید جایگزین غذای طبیعی باشد.

دستگاه واترجت دستگاهی مشابه به جاروبرقی است که آب را با فشار زیاد بر روی سطح چمن میریزد و آلودگی را از روی آن تمیز میکند. در تنها مورد دیگر، سطح هموگلوبین ۱۲ نفر دیگر بالا تشخیص داده شد و جریمه آن یک تعلیق ۵ روزه به دلیل ملاحظات بهداشتی بود. این قهرمان دو میدانی میگوید: بعضی اوقات مجبورم «کولبری» کنم؛ وقتی بعدِ هشت ساعت میرسم مقصد، ۱۶۰ هزار یا نهایت ۱۷۰ هزار تومان گیرم میآید؛ مثل خیلی از شغلهای دیگر، دستِ دلّالان در کار است و بیش از این، نصیب کولبرِ بینوا نمیشود. از این رو مسافت دو استادیوم باید به میزان حداکثر ۱۰ هزار متر باشد درحالیکه این مسافت برای سالن معادل ۳ هزار متر است و برگزاری این مسابقه در مسافت های طولانیتر مانند ماراتن در جاده می باشد. اولین دوره مسابقات دو و میدانی د ۴۵۳ سال قبل از میلاد مسیح برگزار شد و در آن زمان پیست های دو و میدانی یه شکل خط مستقیم و یا به شکل نعل C اسبی برگزار می شد و در برخی از مسابقات دو و میدانی طول استادیوم تا ۱۹۲ متر در خط مستقیم اجرا می شد . برنامهای مستند از BBC در ماه آگوست سال ۲۰۰۴ با عنوان پانوراما: فروش بازیهاً پخش شد که به بررسی رشوه گیری در فرایند پیشنهاد میزبانی برای المپیک تابستانی ۲۰۱۲ اختصاص داشت.