قوانین و مقررات ورزش دو و میدانی

به گزارش قدس آنلاین، سعید رنجبر با بیان اینکه این رقابتها در ۲ بخش بانوان و آقایان در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این ورزشکاران در رشتههای پرتاپ وزنه، دوی ۶۰ متر، دوی ۴۰۰ متر، دوی ۳۰۰۰ متر و دوی ۵۰۰۰ متر با حریفان خود به رقابت پرداختند و توانستند ۲ مدال طلا و یک مدال برنز کسب کنند. مرادی در پایان در خصوص باشگاه ذوبآهن و محدودیتهای موجود خاطرنشان کرد: باشگاه ذوبآهن در ورزش دو و میدانی ریشهدار است و بیشترین حضور در مسابقات باشگاههای کشور را دارد. برای آقایان 24 رشته در سطح جهان و برای خانم ها 23 رشته مسابقات دو و میدانی برگزار می شود. م برگزاری بازی های المپیک را آغاز کردند، تنها رشته ای که در چندین دورهٔ ابتدایی در آن برگزار شد مسابقهٔ دو سرعت معروف به استادیون بود که دوندگان، طول ورزشگاه (حدود ۲۰۰ متر) را می دویدند. 1- دوهای سرعت : 100 متر ، 200 متر، 400 متر که مشترک برای خانم ها و آقایان می باشد . ولي وقتي صحبت از مقايسه با دوي سرعت مي شود، دويدن (نيمه استقامتي) به حركات كمتر مفاصل – كمتر متمايل شدن به جلو و تماس كامل كف پا با زمين احتياج دارد.

باتوجه به تغيير برنامه ی بازی های المپیک و استانداردتر شدن آن از سال ۱۹۳۲؛ برنامه ی مسابقه های مردان و زنان تقریبا به هم شباهت دارد و بمیزان کمی تفاوت دارد. تا قبل از قرن نوزدهم مسابقات دو و میدانی برای زنان پیش رفت کندی داشته است و در قرن بیستم به طور واقعی مسابقات زمان مطرح گردید و اولین مسابقه بین المللی بانوان در سال 1921برگزار شده و از سال 1928مسابقات دو و میدانی در المپیک برگزار شد. به طور سنتی (که از المپیک تابستانی ۱۹۲۸ شروع شد) یونان بدلیل موقعیت تاریخی خود به عنوان مبدا بازیهای المپیک، اولین کشور و کشور میزبان، آخرین کشوری هستند که رژه میروند. رزمایش الصمام۸ گویای توجهات دو کشور در تداوم و گسترش هماهنگیها و همکاریهای مشترک در تمام زمینههاست؛ توجهات و تصمیماتی که طی دیدارها و نشستهای دو کشور بر آن تاکید شده بود. 6- در تمام مسابقات پرتابی که از داخل دایره انجام می شود شروع حرکت برای پرتاب باید از حالت ساکن انجام بگیرد .

قهرمان پرتاب دیسک ایران ابتدای هفته جاری در دومین مسابقه رسمی اش در تور بین المللی دو و میدانی در هلند رکورد آسیا را جابجا کرد و به مدال طلا رسید. براین اساس اوسین بولت جامائیکایی با مجموع 13 مدال جهانی در صدر این فهرست قرار گرفت. هورمون های خاصی از جمله تستوسترون ، هورمون رشد انسانی و فاکتور رشد انسولین نیز در رشد و ترمیم عضلات نقش دارند. اگر بخواهیم با دیگر رشته های ورزشی مقایسه کنیم برگزاری مسابقات دو و میدانی کم هزینه است و نیاز به وسایل گران قیمت ندارد و به صورت انفرادی و تکی انجام میشود به جزء ماده دو امدادی که باید به شکل تیمی انجام شود. رشته های ورزشی دهگانه از سال 1912 به بازی های المپیک افزوده شد. دسترسی به ورزش های عمومی با تاسیس یونان قدیم ، ایجاد شد . 1- فصل مسابقه : فصل مسابقه دوی صحرانوردی به طور معمول در طول ماه ها ی زمستان و بعد از خاتمه فصل دو و میدانی است . به طور کلی از مسابقات دوران یــونانباستان تجارب زیادی به دست می آید و سوابق تاریــــخ بسیاری از ورزش های مــدرن از آن به دست می آید و پایه گذاری بازی های المپیک به ما نشان می دهد که دکوردهایی در سال 776 سال قبل از میــلاد مسیح به دست آمده است .

اولین دوره مسابقات دو و میدانی د 453 سال قبل از میلاد مسیح برگزار شد و در آن زمان پیست های دو و میدانی یه شکل خط مستقیم و یا به شکل نعل C اسبی برگزار می شد و در برخی از مسابقات دو و میدانی طول استادیوم تا 192 متر در خط مستقیم اجرا می شد . محاسبه کمترین مجموع زمان های ثــبت شده به وسیله افرادی که امتیــاز آورده اند. زمانی که تعداد شرکت کنندگان از 8 نفر تجاوز کند ، هر یک از آنه سه بار پریده و به 8نفری که بهترین پرش را انجام داده اند اجازه سه پرش دیگر داده می شود و هرگاه تعداد شرکت کننده ها 8نفر یا کمتر باشد به شرکت کننده 6 بار اجازه پرش داده می شود. هر باشگاه شركت كننده در مسابقات دووميداني قهرماني باشگاهها و دسته هاي آزاد كشور ميتواند با 25 نفر ورزشكار ثابت تا پايان مسابقات در هر كدام از رده هاي سني جوانان و بزرگسالان در رقابت ها شركت نمايد ـ تكميل كسري ورزشكار تا تعداد 25 نفر تا پايان تمامي مراحل امکانپذیر خواهد بود . در پرش طول نیز نمایندگان کره جنوبی اول و دوم و مالزی سوم شد و روزبه اسدی بخش نماینده کشورمان در این رشته با 7 متر و 33 سانتی متر به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافت.