طول پیست دو داخل سالن ۲۰۰ متر است

۷- پرتاب کننده تا زمانی که وسیله پرتاب شده اش به زمین نرسد نباید محل دایره را ترک کند. این رقابت ها در حوالی میدان توپخانه ، محل فعلی وزارت امور خارجه ، برگزار شد . رقابت در این رشته از بازیهای المپیک تابستانی ۱۸۹۶ (۱۹۲۸ برای زنان) آغاز شد. مطابق ماده ۴۸٫۱ منشور المپیک، هر دوره مسابقات المپیک تابستانی باید با دست کم ۱۵ ورزش برگزار شود. 12. برای دویدن جائی را انتخاب کنید که آلودگی هوا کم باشد. همچنین دویدن میزان کلسترول خون را کاهش میدهد و احتمال لخته شدن خون در رگها و حملات قلبی را کم میکند. تا اینکه با روانه شدن تعدادی از دانشجویان ایرانی به اروپا در سالهای 1306 و بعد از آن و بازگشت آنها به وطن، دوومیدانی رفته رفته رونق گرفت. مسابقات دو های جاده ای،که در جاده های آزاد برگزار می شود اینکه ورزشکاران آماتور و ورزشکاران تفننی هم می توانند در کنار دوندگان حرفه ای قرار بگیرند و در این مسابقه شرکت کنند دلیلی شده تا این رقابت محبوبیت بیشتری داشته باشد و طرفداران بیشتری را به خود اختصاص بدهد.دو ماراتن معروف که مطمئنا بارها نام آن را شنیده اید تنها مسابقه دو جاده ای است که در المپیک برگزار می شود،شهر های برلین، لندن، نیویورک، شیکاگو و بوستون شهر هایی هستند که همه ساله پذیرای 5 تورنمنت معتبر ماراتن دنیا می باشند.

مسابقات پیاده روی در ۱۰، ۲۰، ۵۰ کیلومتر در جاده انجام میشود. روی هر ارتفاع پرش کننده حق یک مرتبـه پریدن داشته و تا زمانی که نتیجــه مطلوب به دست آید شرکت کننده موظف است به پرش خود ادامه دهد . ۲- چنانچه شرکت کننده ای در مسابقه دو و میـدانی بدون دلیل در یک آزمایش تأ خیر کند در آن نوبت مردود می شود و به عنوان یک خطا در برگ نتایج ثبت می شود و اگر بار دیگر در هر زمانی در آن مسابقه تأخیر کرد از انجام آزمایشات بعدی محروم خواهد شد . یعنی از اندازه کمتر از یک سانتی متر صرف نظر شود به جز در پرتاب های دیسک ، چکش و نیـــزه که مــســافـت باید با واحدهای زوج ثبت شود( مثال ۴۴/۶۲ متر ) و اندازه های کمتر از ۲ سانتی متر صرف نظر شود. یک دونده در هر ساعت حدود 50 کالری میسوزاند. به تیم های کشور هایی که کمتر از ۳ دونده و یا بیشتر از ۵ نفر دونده شرکت کننده داشته باشد ، اجازه شرکت در مسابقه داده نخواهد شد . تا ۹ نفر دونده با ۵ نفر ذخیره را معرفی کنند تعداد دونده هایی که در مسابقه می توانند شرکت کنند حداقل ۶ نفر و حداکثر ۹ نفر می باشد .

اگر مربوط به مقام نفر اول باشد : شرکت کننده ای که کمترین تعداد پرش را در ارتفاعی که باعث تساوی شده انجام داده است در مقام بالاتر قرار می گیردو اگر هنوز تساوی وجود دارد افراد مزبور یک پرش دیــگر در ارتفاعی که خطا کرده اند انجام می دهند و اگر به نتیــجه نرسیدند میله ی پرش باید بالاتر یا پاییـن تر قرار داده شود و پرش انجام شود . در پایان یک مسابقه داوران باید در مقام های شرکت کنند گانی که از تیم حاضر در مسابقه امتیاز آورده اند تصمیم بگیرند و این امتیاز را با یک دیگر جمع کنند و تیمی که بیشــترین مجموع امتیاز را داشته به عــنوان تیم برنده اعلام کنند. ۱- داوران باید درباره اندازه و رکورد هر بار پرتاب یا پرش معتبــر شـرکت کنند گان در تما مسابقاتی که نتایج روی طول یا ارتفاع تعیین می شود قضاوت کنند. ۴- در مورد کسب امتیاز مساوی در آن رشته از مسابقات که نتایج مسابقه از روی مسافت تعیین می شود بهترین نتایج قبلی شرکت کنند گان ذینفع ملاک عمل قرار می گیرد و اگر همچنان تساوی باقی بماند شرکت کننده ای که باز هم بهترین نتیجه قبلی را داشته باشد مقــدم خواهد بود و الی آخــر .

با موافقت قبلی مقام نفراتی که به طور انفرادی شرکت کرده اند مورد قبول واقع شده ولی امتیارات آنها حساب نمی شود و در نتیجه حذف خواهند شد . در موردی که تیم ها امتیاز مساوی داشته باشند، تیــمی که آخرین فرد امتیاز آورنده اش به مقام اول نزدیک تر باشد برنده خواهد شد. مسابقات دو و میدانی قهرمانی کشورهای منطقه آسیای میانه به مدت ۲ روز در شهر تاشکند ازبکستان در رده سنی نوجوانان برگزار شد محمدرضا ضیایی پرتاب گر و ملی پوش کهگیلویه و بویراحمدی توانست در ماده دیسک با پرتابی به طول ۵۵ متر و ۷۷ سانتیمتر به مقام اول و مدال طلای این ماده دست یابد. همچنین ابوالفضل کوه پیما دیگر ملی پوش دو و میدانی در ماده پرتاب نیزه کلاس ۵۷ موفق به کسب مدال طلا شد. مسابقات قهرمانی دو و میدانی منطقه ۵ کشور امروز (پنجشنه) در رده سنی نونهالان به میزبانی اهواز برگزار شد که در پایان نیز تیم خوزستان بر سکوی نخست ایستاد و تیم های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. رضابوعذار رئیس انجمن دو و میدانی هیات ورزشی کارگری خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات دو و میدانی قهرمانی کارگری استان از هفدهم آبانماه به مدت دو روز در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی اهواز برگزار می شود.