راهنمای خرید کالای خواب بادوام و مناسب

بافت این نمونه نسبت به سایر تشک ها سفت تر بوده و مصرف پزشکی دارند. وی تاکید کرد: اگرچه تولید کنندگان و بسیاری از سرمایه گذاران بنام ایرانی با توجه به علاقه ای که به رونق بازار داخلی کشورمان دارند از این مورد مستثنی هستند، اما شاید برخی تولید کنندگان کوچک تر با درنظر گرفتن منافع شخصی خود تصمیم به ترک بازار تولید ایران گرفته باشند. می تواند تاثیر بسیاری را در قیمت کالای خواب داشته باشد. در انتخاب انواع کالای خواب، میتوانید از این مدل استفاده کنید. همچنین شما میتوانید یک بالشت با کیفیت از برند پارلا را به مبلغ سیصد و نود هزار تومان خریداری کنید و با خیال راحت از این محصولات زیبا و با ضمانت استفاده کنید. همینطور بالشت های مناسب با شرایط فیزیکی شما بسیار مهم هستند چراکه اگر استاندارد نباشند در سلامت جسمی شما تاثیر میگذارند. کالا ی خواب که شامل تشک تک نفره یا دو نفره، بالشت و ست روتختی، روبالشتی و لحاف است، ملزومات اصلی یک خواب راحت برای شما را تشکیل میدهد: تشک خواب استاندارد باید مناسب با الگوی خواب انسان و ابعاد صحیح تولید شده باشد و اگر استاندارد های لازم را نداشته باشد، ممکن است دچار ناراحتی در ستون فقرات شوید و خواب نا آرامی داشته باشد.

شاید تولید و سرمایه گذاری در صنعت تولید کالای خواب به عنوان نوعی سرمایه گذاری بسیار آسان در ذهن اغلب ما نقش بسته باشد درحالی که این صنعت نه تنها دارای موارد متعددی از نظر تخصصی است بلکه باید ریزه کاری های بسیاری در این زمینه مدنظر قرار گیرد که برخی از این موارد را می توان به شرح زیر عنوان کرد. در زمینه تولید لحاف هم همین وضعیت حاکم است؛ پارچه یکی از برندهای ایرانی(رزین تاژ) را با همان مواداولیه و البته با دوخت تمیزتر از برند اصلی، برای تولید لحاف استفاده میکنند و محصول به نام ترک(تاچ) فروخته میشود. رئیس اتحادیه فروشندگان کالای خواب در گفتوگو با همشهری میگوید: 90درصد اجناس موجود در بازار کالای خواب تولید داخل و فقط 10درصد وارداتی است که از ترکیه و تا حدودی در زمینه پارچه از چین واردات داریم. وی تصریح کرد: اگر از دیگر مشکلات صنعت تولید کالای خواب نیز بخواهیم بدانیم، لازم است به زنجیره تولید اشاره کنیم چون تولید کنندگان امروز برای تامین برخی مواد اولیه خود مثل پارچه های مخصوص با طرح های خاص و جذاب دچار مشکل هستند و برای تهیه این مواد لازم است به بازارهای خارجی مراجعه کنند درحالی که اگر زنجیره تولید در کشورمان تکمیل شده و توان پاسخگویی به نیاز داخلی را داشته باشد دور از واقعیت نیست اگر بگوییم تمام ارزش افزوده این صنعت داخل مرزهای ایران ایجاد خواهد شد و می تواند با وابستگی کمتر از 5 درصد به افزایش صادرات غیرنفتی کشورمان کمک کند.

جدا از کالای خواب، همانطور که گفتیم در تولید محصولات دیگر هم، مانند ست سرویس بهداشتی، زیربشقابی، رومیزی، ست آشپزخانه و پرده، فعالیت میکند. نکته اینجاست که از این مجموعه تقریبا 22 واحد صنعتی بزرگ در کشورمان مشغول به فعالیت هستند. قدیانی با اشاره به تعداد فعالان صنفی در این بخش از اقتصاد کشورمان می افزاید: اگر بخواهیم درباره تعداد افراد مشغول در تولید کالای خواب سخن بگوییم لازم است ابتدا بدانیم در این زمینه بخش های مختلفی از صنعت بزرگ نساجی و دیگر صنایع فعالیت دارند که از ریسندگی تا تهیه کالای نهایی تقریبا 8 ردیف شغلی بزرگ از جمله بافندگی، فلزی، دوزندگی، تولید انواع فوم، چسب، بسته بندی، حمل و نقل و خرده فروشی را به خود وابسته کرده و از آنجا که می دانیم صنعت نساجی به عنوان یکی از بزرگ ترین صنایع برای ایجاد شغل است با درنظر گرفتن میزان اشتغال ز ایی دیگر صنایع بالادستی تولید کالای خواب، اشتغال زایی بالایی را تجربه خواهیم کرد، چون در بخش هایی از آن با سرمایه گذاری اندک می توانیم اشتغال زایی قابل توجهی داشته باشیم. با درنظر گرفتن بخش های مختلف سرمایه گذاری در زمینه کالای خواب لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که بخش های مختلف تولیدی در این صنعت می تواند سوژه سرمایه گذاری برای علاقه مندان باشد، اما پیشنهاد پیشکسوتان در این صنعت این است که اگر واقعا قصد سرمایه گذاری اصولی و دقیق در این زمینه داریم به صورت تولید کامل کالای خواب یعنی از روتختی، ملحفه و بالش گرفته تا تشک در یک مجموعه تولیدی سرمایه گذاری شود هرچند بحث پتو کاملا متفاوت است.

همچنین اگر علاقه مند به سفر در دل طبیعت هستید ما به شما تشک های سفری تک نفره با کیفیت این برند با قیمت سیصد و پنجاه هزارتومان را پیشنهاد میکنیم. قدیانی ارزش افزوده سرمایه گذاری در این زمینه را بسیار بالا دانست و گفت: قوانین باید حامی تولید بوده و به گونه ای تدوین شوند که باعث افزایش هزینه های تولید نباشد اما فعلا با توجه به شرایط قوانین فعلی این مهم صورت نگرفته و بعضا می بینیم هزینه تولید برای تولیدکنندگان وطنی افزایش داشته و در مواردی بازارهای صادراتی از دست می رود. 2- ارائه طرح های متنوع: با توجه به اینکه این صنعت دارای بخش های متفاوتی از جمله تولید لحاف، روتختی و انواع ملحفه است باید در نظر داشته باشیم تنوع در تولید کلید موفقیت است و لازم است در این زمینه تولید کنندگان سعی و کوشش قابل توجهی داشته باشند. این مقام صنفی درباره صادرات تولیدات ایران نیز گفت: همانطور که قبلا اشاره شد با توجه به تامین اغلب کالاهای مورد نیاز صنعت داخل مرزهای ایران، توان صادراتی تولیدکنندگان در صورت حمایت شدن بسیار بالاست. به این ترتیب که حتی در شرایط فعلی تولیدکنندگان به نام ایران محصولات باکیفیت خود را به کشورهای منطقه مثل همسایگان شمال و جنوب، شرق و غرب یا برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی صادر می کنند.