دو و میدانی {تاریخچه، انواع دو، قوانین + مسابقات} – موج کوه

از نوجوانی به ورزش علاقه داشت و در رشتهٔ دو میدانی فعالیت میکرد. اگر تعداد ورزشکاران کمتر از هشت نفر باشد و شرکت کننده اجاره اجرای 6 پرتاب را خواهد داشت . زمانی که تعداد شرکت کنندگان از 8 نفر تجاوز کند ، هر یک از آنه سه بار پریده و به 8نفری که بهترین پرش را انجام داده اند اجازه سه پرش دیگر داده می شود و هرگاه تعداد شرکت کننده ها 8نفر یا کمتر باشد به شرکت کننده 6 بار اجازه پرش داده می شود. او که پس از انقلاب ۱۳۵۷ ممنوعالکار شده بود، بازیگری را در تئاترهای لالهزار ادامه داد، اما پس از مدتی اجازه و امکان ادامهٔ فعالیتهای هنری به او داده نشد. 8 شرکت کننده وجود داشته باشد به هر شرکت کننده اجازه سه پرتاب داده می شود و به هشت نفر از آنها که بهترین نتیجه را به دست آورند اجازه سه پرتاب دیگر داده خواهد شد . وی با اشاره به ترکیب تیم دو و میدانی ذوبآهن در این مسابقات گفت: ترکیب تیم ذوبآهن همان نفراتی بودند که در مسابقات فضای باز هم بازی میکردند؛ از میان ۲۵ نفر عضو ۱۴ نفر را برای شرکت در این رقابتها انتخاب کردم.

32 سال پس از آغاز مسابقه ی المپیک ، رقابت پرتاب دیسک زنان نیز به برنامه ی بازی ها افزوده شد و امروزه پس از گذشت حدود 80 سال برترین پرتابگران زن ، دیسک را تا حدود 76 متر پرتاب می کنند . حق و ناحق، زرخرید و زخم خنجر رفیق از آخرین فیلمهایی بودند که وی تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ ایران در آنها بازی کرد. منوچهر وثوق بازیگر سینمای پیش از انقلاب پس از چندین ماه دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان سرانجام یکشنبه ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ در لندن درگذشت. به گزارش خبرنگار ایرنا، در رقابتهای دو صحرانوردی انتخابی پسران گیلان ردههای سنی نوجوانان و جوانان ۴۰ دونده از شهرستانهای مختلف این استان در مواد مختلف با هم به رقابت پرداختند. دومین و آخرین مرحله از رقابت دو صحرانوردی قهرمانی باشگاههای کشور در بخش مردان و زنان با معرفی نفرات و تیمهای برتر به پایان رسید. او فعالیت در سینما را از سال ۱۳۴۳ با بازی در فیلم جاهلها و ژیگولها آغاز کرد.

هیچ داوطلبی برای مسابقه های ماراتن پذیرفته نمی شود، مگر این که گواهی امضا شده از سوی یک پزشک صلاحیت دار را سی روز پیش از مسابقه ها به برگزار کننده ی مسابقه ارائه دهد که در آن سلامت شرکت کننده برای شرکت در مسابقه مورد تأیید قرار گرفته باشد. عرض چاله باید حداقل 75/2 و طول آن از تخته پرش کمتر از 10 متر نباشد . ورزشکاران باید در مدت زمان 5/1 دقیقه عمل پرش را انجام دهند . او اول مرداد 98 در جریان مرحله نخست لیگ، زمان 59.91 ثانیه را ثبت کرد تا صدرنشین رده بندی برترینهای 400 متر مانع بانوان کشور باشد. پس از آن نخستین نقش اول خود را در فیلم مرد نامرئی ایفا کرد و پس از بازی در فیلم چرخ بازیگر به کارگردانی مهدی امیرقاسم خانی در سال ۱۳۴۷ به شهرتِ بیشتر رسید. با تشکیل «گروه تئاتر کاوه» توسط سعید قائممقامی، منوچهر وثوق نیز به همراه این گروه همکاری خود را با اجرای تئاترهای زنده، با تلویزیون ملی ایران آغاز کرد. این بازیگر که با فیلم «جاهلها و ژیگولها» (۱۳۴۳) به سینما وارد شد، بیش از ۸۰ فیلم در کارنامه خود دارد. ۲۲ کشور (گوانا تنها کشور غیر آفریقایی در این میان بود) بازیهای مونترال را تحریم کردند، زیرا نیوزیلند از بازی محروم نشده بود.

او تحصیلاتش را در دبیرستان بَدِر سپری کرد. منوچهر وثوق در این زمان به همراه سعید قائممقامی به بازیگری در تئاتر روی آورد و برای سازمانهایی نظیر پیشاهنگی و شیر و خورشید به اجرای تئاتر میپرداخت. دونده استفامتی ایران اواخر شهریور 98 در مرحله دوم لیگ، برای دانشگاه آزاد، 5 هزار متر را در زمان 17:40.57 دقیقه دوید و این، بهترین عملکرد او بود. ناظمی در رشته پرتاب وزنه و یارولی هم در ماده ۸۰۰ متر فعالیت می کنند و سابقه کسب مدال در مسابقات جهانی و کشوری را دارند. ۱- داوران باید درباره اندازه و رکورد هر بار پرتاب یا پرش معتبــر شـرکت کنند گان در تما مسابقاتی که نتایج روی طول یا ارتفاع تعیین می شود قضاوت کنند. اگر پای آزاد ورزش کار که با آن پرش انجام نمی شود با زمین تماس پیدا کند خطا به حساب می آید. به طور کلی از مسابقات دوران یــونانباستان تجارب زیادی به دست می آید و سوابق تاریــــخ بسیاری از ورزش های مــدرن از آن به دست می آید و پایه گذاری بازی های المپیک به ما نشان می دهد که دکوردهایی در سال 776 سال قبل از میــلاد مسیح به دست آمده است .