دو و میدانی {تاریخچه، انواع دو، قوانین + مسابقات} – موج کوه

این بازیگر که با فیلم «جاهلها و ژیگولها» (۱۳۴۳) به سینما وارد شد، بیش از ۸۰ فیلم در کارنامه خود دارد. استارتر باید در محلی قرار بگیرد که فاصله اش با همه ی شرکت کنندگان تقریباً مساوی باشد (به ویژه در استارت های پلکانی). فاصله تخته پرش سه گام تا چاله باید بین 13 ( آقایان ) ، 11 ( خانم ها ) متر باشد . 1- دوندگان 800 متر باید قوس اول از دور اول را در خط خودشان بدوند . در همه ی مسابقه های دوی امدادی چوب امدادی باید در داخل منطقه ی تعویض، بین دوندگان منتقل و تعویض شود. در عوض این کشور بازیهای بین المللی بنام اسپارناکاید از سال ۱۹۲۸ براه انداخته بود. مسابقات دو ۱۰۰ متر درسال ۱۸۹۶( ۱۹۲۸ برای زنان) برگزار شد و دوندگان با هم به رقابت پرداختند. او در بیش از ۹۰ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت. 5- در مسابقات دوی 400×4 متر امدادی دور اول و قسمتی از دور دوم یعنی تا خروج از نخستین قوس آن دور باید دونده هر تیم در خط خودش بدود.در دوهای امدادی 400 ×4 متر که بیش از سه تیم شرکت کننده وجود نداشته باشد . 4- دوهای با مانع : 110متر آقایان ، 100متر برای خانم ها ، 400متر ، 3000 متر با مانع که فقط مختص آقایان است و 3000 متر با مانع برای خانم ها وجود ندارد .

1- دوهای سرعت : 100 متر ، 200 متر، 400 متر که مشترک برای خانم ها و آقایان می باشد . دختر مشهدی رکورد 1500 متر را هم مثل 800 متر، در جریان مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه قطر جابجا کرد و زمان 4:37.81 را از خود به جای گذاشت. در 17 جولای 1912 فدراسیونی برای این ورزش بنا نهاد شد که International Amateur Athletics Federation این بود و واژه آماتور هم جزو آن بود و به صورت حرفه ای پیگری نمی شد اما در دهه 70 میلادی کاملا ورزش حرفه ای شد و در سال 2001 کلمه آماتور از آن حذف شد. در رقابت هایی که مسابقه های مقدماتی ترتیب داده می شود در صورت امکان بین آخرین گروه هر دونده و اولین گروه دونده ی بعدی باید حداقل فاصله ی زمانی زیر منظور شود. 4- در رقابت هایی که مسابقات مقدماتی ترتیب داده می شود در صورت امکان بین آخرین گروه هر دونده و اولین گروه دونده بعدی یا مسابقه نهایی باید حداقل فاصله زمانی زیر منظور شود. این درحالی است که تمرینهای میدانی و رزمایشهای مشترک بین عربستان و پاکستان قرار است به صورت متناوب با هدف افزایش قدرت نظامی نیروهای دو کشور ادامه پیدا کند. از نوجوانی به ورزش علاقه داشت و در رشتهٔ دو میدانی فعالیت میکرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ فریدون یلقی در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: رشته دو و میدانی یکی از رشته های پرمدال در بین ورزش های المپیکی است. دسته جونیور به افراد با سن کمتر از ۲۰ و دسته جوانان مختص ورزشکاران جوانتر از ۱۸ سال می باشد. در دست بزرگسالان هیچ محدودیت دست بالایی برای سن وجود ندارد اما افراد جوانتری که در مسابقات استقامتی شرکت می کنند برای حضور محدودیت خواهند داشت. اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان امروز با حضور در اهواز به همراه بنی تمیم سرپرست ادارهکل ورزش و جوانان از سومین اردوی تیمملی دو و میدانی در ورزشگاه تختی اهواز بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت آمادگی ملیپوشان قرار گرفت. از سری این مسابقات به پرتاب گوی، دیسک، نیزه و چکش می توان اشاره کرد. او تحصیلاتش را در دبیرستان بَدِر سپری کرد. او که پس از انقلاب ۱۳۵۷ ممنوعالکار شده بود، بازیگری را در تئاترهای لالهزار ادامه داد، اما پس از مدتی اجازه و امکان ادامهٔ فعالیتهای هنری به او داده نشد.

منوچهر وثوق در این زمان به همراه سعید قائممقامی به بازیگری در تئاتر روی آورد و برای سازمانهایی نظیر پیشاهنگی و شیر و خورشید به اجرای تئاتر میپرداخت. زمانی که به دلیل رفت و آمد وسایل نقلیه یا شرایط دیگر استفاده از جاده میسر نباشد مسیر مسابقه که به همین منظور علامت گذاری شده می تواند روی یک جاده ی دوچرخه رو یا پیاده رو کنار جاده انتخاب شود. پس از آن نخستین نقش اول خود را در فیلم مرد نامرئی ایفا کرد و پس از بازی در فیلم چرخ بازیگر به کارگردانی مهدی امیرقاسم خانی در سال ۱۳۴۷ به شهرتِ بیشتر رسید. همین طور می بایست به آسیبهای فشار اضافی نیز توجه کرد. با این ورزشکاران که به اجبار دولتهایشان مجبور به ترک دهکده المپیک بودند همدردی شد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ به نقل از خبرگزاری شینهواچین، لیست پرافتخارترین دونده های تاریخ مسابقات قهرمانی جهان دو و میدانی به روز شد.