دو میدانی مادر ورزش ها – ملکه وب

برای شروع در رشته دو و میدانی میتوانید به بهترین مربی ها مراجعه کنید تا این رشته را از ابتدا از روی اصول و پایه یادگیری داشته باشید. به گزارش برنا، در ادامه سومین روز از مسابقات بازی های پاراآسیایی جوانان در رشته دو و میدانی، محمد ابراهیم پور در ماده پرتاب نیزه کمتر از ۲۰ سال کلاس F۳۴ موفق به کسب مدال طلا شد. به گزارش قدس آنلاین، سعید رنجبر با بیان اینکه این رقابتها در ۲ بخش بانوان و آقایان در قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این ورزشکاران در رشتههای پرتاپ وزنه، دوی ۶۰ متر، دوی ۴۰۰ متر، دوی ۳۰۰۰ متر و دوی ۵۰۰۰ متر با حریفان خود به رقابت پرداختند و توانستند ۲ مدال طلا و یک مدال برنز کسب کنند. او با بیان اینکه این مسابقات در مادههای ۱۰۰، ۴۰۰، ۸۰۰ و ۳۰۰۰ متر، پرتابهای وزنه و نیزه، پرش طول و دوی امدادی برگزار میشود، افزود: اینکه هر ورزشکار در دو ماده میتواند در این رقابتها شرکت کند. روش کار به این ترتیب است که ورزشکار به سرعت درون مستطیلی به طول حداقل 40 متر و عرض 22 / 1 متر به سمت جلو می دود و پیش از رسیدن به تخته ی پرش ، که تخته ای سفید رنگ است ، پرش خود را انجام می دهد .

او ادامه داد: این دوره از مسابقات آزاد با هماهنگی فدراسیون دو و میدانی کشور چهارم آذرماه برگزار شد که ورزشکار سمنانی در گروه سوم پیشکسوتان (رده سنی ۴۴ تا ۴۹ سال) حضور داشت. به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ بیستمین دوره مسابقات دوومیدانی آقایان ناشنوایان قهرمانی و انتخابی تیم ملی از صبح روز جمعه 21 آبان ماه با حضور 80 دونده از استان های : قم ، اصفهان ، سمنان ، چهارمحال و بختیاری ، فارس ، اردبیل ، خراسان رضوی ، مرکزی ، البرز ، زنجان ، گیلان ، کرمانشاه ، کهگیلو یه و بویراحمد ، کردستان ، آذربایجان شرقی ، قزوین و خوزستان در مواد مختلف در ورزشگاه شهید نصیری استان یزد برگزار شد. مطابق ماده ۴۸٫۱ منشور المپیک، هر دوره مسابقات المپیک تابستانی باید با دست کم ۱۵ ورزش برگزار شود. در غیر اینصورت موضوع با هماهنگی کمیته انضباطی فدراسیون به مراجع ذیصلاح حقوقی ورزشی احاله خواهد شد . با اینکه ورزشکاران ایرانی برای اولین بار در رشتههای ورزشی مختلف در سال 1327 در بازیهای المپیک لندن شرکت کردند، ولی قهرمانان دوومیدانی شانس شرکت در این بازیها را نداشتند. ماده 1 ـ باشگاه ، مجموعه ورزشی است كه بر اساس قوانین سازمان تربيت بدني و ساير مجامع قانوني اداره و مورد ثبت و تاييد قانوني قرار گرفته است .

در صورتیکه از هر باشگاه 3 نفر از مواد نیروزا استفاده نمایند ، به باشگاه ذيربط اخطار كتبي و جريمه تعلق خواهد گرفت و مقرر است فدراسيون جهاني و آسيايي در مورد آنان اعمال نظر خواهد شد . تبليغ دو و ميداني از سوي اين افراد و گسترش نسبي آن در ميان مردم مخصوصا قشر تحصيلکرده باعث شد تا در سال 1311 مسابقات دو و ميداني مدارس با تعدادي مواد مورد نظر در برنامه هاي تحصيلي گنجانده شود. ماده 3ـ ورزشكاران مشمول خدمت نظام وظيفه حق شرکت در هیچ یک از مراحل مسابقات را ندارند ، مگر با ارائه مجوز، حق عقد قرارداد با باشگاههاي غير نظامي ندارند ، باشگاههاي نظامي تنها مجاز به استفاده از افراد غير مشمول و مشمولين نيروي مربوط بخود مي باشند و استفاده از مشمولين ديگر نیروها موکول به ارائه رضايت نامه آن نيرو خواهد بود . ماده 1 : قرارداد فی ما بین باشگاه ها و ورزشکاران می بایست در هیات دوومیدانی محل استقرار باشگاه ها ثبت و هیات موظف است همزمان با ثبت قرارداد یک نسخه از قرارداد را به فدراسیون ارسال نماید . تصویر اين بيمه نامه بايد همراه با يك نسخه از قرارداد قبل از شروع مسابقات به كميته مسابقات فدراسيون ارائه گردد .

تبصره 1 : ورزشکاران مشمول با در دست داشتن دفترچه آماده به خدمت بدون غیبت و با ذکر تاریخ اعزام حق شرکت در مسابقات را تا قبل از اعزام دارند . آئين نامه مسابقات دووميداني باشگاهها و دسته هاي آزاد كشور با رعايت كليه ضوابط و مقررات سازمان تربيت بدني و فدراسیون دووميداني ایران و انجمن جهانی فدراسیون های دوومیدانی IAAF بشرح مواد آتي تنظيم و از تاریخ 1/1/89 اجرا خواهد شد . به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، یاسر خورشیدی دبیر هیات دو و میدانی استان سمنان گفت: یوردخانی از باشگاه دوومیدانی ایران زمین سمنان در مسابقات دو استقامت جام شهدای سلامت در مسافت ۱۵ کیلومتر سوم کشور شد. تخته خیز 22/1 متر طول، 20 سانتی متر پهنا و 10 سانتی متر ضخامت دارد و هم سطح زمین قرار می گیرد. مسابقات دو بر روی “پیست مخصوص بیضی شکل دو” و مسابقات میدانی، یعنی پرتاب ها و پرش ها، بر روی زمین چمن ورزشگاه برگزار میشود. برگزاری مسابقات دو و میدانی، در مقایسه با دیگر ورزشها، ساده تر است و نیاز چندانی به تجهیزات گرانقیمت ندارد. در سال ۱۸۶۶، اولین باشگاه دوندگان، با نام کلوپ آتلتیک آماتور در لندن تأسیس شد و در پی آن، باشگاه ها و کلوپ های دیگری به وجود آمدند.