خرید کالای خواب؛ روتختی، تشک، لحاف، بالش و پتو – صفاهوم

پوشاندن تشکهای مختلف با روتشکی کش دار بسیار سادهتر بوده و دیگر درگیر درآمدن رو تشکی نیز نخواهید بود. در خرید روتختی، نیاز است که شما بتوانید به راحتی رنگ دلخواه را در طرح مورد علاقه خود پیدا کنید .امروزه در بازار، روتختی انواع مختلفی دارد که شامل روتختی عروس، اسپرت و کلاسیک نوجوان تک نفره و دو نفره، روتختی کودک و نوزاد دخترانه و پسرانه، ساده، طرح دار و گل دار، چهار فصل، چاپی و سه بعدی و مدل های دیگر است. در صورتی که به استاندارد بودن بالش توجه ویژه ای نشود امکان وارد آمدن آسیب های جدی به ستون فقرات و همچنین مهره های گردن بالا می رود. بالشهای مموری فوم: این نوع بالشها مانند تشک آن طبی بوده و بسیار مناسب افراد دارای گردن درد و مشکل در ستون فقرات است. بالشهای لایکو نسبتا نرم است و اگر بالش سفت و جاندار بخواهید، بهتر است سراغ برند دیگری بروید.

بهتر است از این گونه بالشها که با علم روز تولید میشوند استفاده کرد تا بالشهایی که به شکل خانگی و وسایل غیر علمی تهیه شده اند. عرض تخت مناسب برای یک نفر بین 90 تا 120 سانتی متر می باشد که اگر فرد دارای وزن بالایی باشد برای احت تر بودن هنگام دراز کشیدن و همچنین غلط خورد بهتر است تخت یک نفره ای را با عرض 120 سانتی متر انتخاب و خریداری کند.برای خریداری تخت دونفره و توجه به ابعاد مناسب آن نیز باید توجه داشته که مناسب ترین عرض تخت جهت خریداری این کالای خواب برابر با 140 تا 200 سانتی متر است. پس به قابلیت تعویض آسان آن نیز توجه داشته باشید؛ زیرا از کالاهای است که باید مرتب تعویض و یا شسته شود. بالشها به صورت کلی در دو نوع طبیعی (یا پری) و صنعتی موجود هستند و هر کدام ویژگیهای مخصوص به خود را دارند.

چرا که به طور مستقیم با بدن و سلامت شما در ارتباط است. اگر کالای خواب شما متناسب با استانداردهای فیزیکی نباشد، روز را با درد گردن، کمر و کلافگی فراوان شروع می کنید؛ در نتیجه، یک انتخاب نامناسب، تاثیر زیادی بر تمام روز شما خواهد گذاشت. از به روز ترین مدل های پرده استفاده کرده و نور پردازی حرفه ای انجام دادید. در این نوع تشکها، فنرها اسکلت تشک را تشکیل نمیدهند و به شکل تکی در آن قرار میگیرند. بالشهای پر مرغابی: این بالشها ارزانترین نوع بالش بوده، ولی به دلیل بوی زیادی که دارند حتما ابتدا باید بوزدایی شوند تا قابل استفاده گردند. بالشهای پر مرغ: این بالشها قیمت مناسبی داشته و کیفیت قابل قبولی دارند، به شرطی که از شرکتهای معتبر و با کیفیتی استاندارد تولید شده و میکروبزدایی شده باشند. بالشهای الیافی: رنج قیمیتی آن بسیار متنوع بوده و از ارزان ترین بالش تا گران ترینها را شامل میشود. طرحهای استفاده شده در روتختی عروس اسپرت شامل تصاویر گل تا حیوانات، شکلهای هندسی و طرحهای مینیمال و ساده میشود.

نوع اول نوع ساده آن است که از جنس ملحفههای معمولی درست شده و روی تخت قرار میگیرد. با انتخاب نوع سوم به دلیل منافذ موجود در سطح رویی آن، گردش هوا ایجاد شده و بدن شما خنک میماند. اگر شما مشکل عضلات و آرتروز دارید، علاوه بر اینکه باید به فکر تهیه یک بالش طبی باشید، به الیاف آن نیز توجه کنید. بالش نقش بسیار مهمی در سلامت شما دارد. راهنمای خرید: روتختی از جمله کالاهای اتاق خواب است که در زیبایی این محیط نقش مهمی را ایفا می کند، اما شما برای خرید کالاهای خواب علاوه بر زیبایی به مقاومت و کیفیت آن توجه داشته باشید. در بیشتر اوقات علت دردی که در گردن شما به وجود آمده به دلیل استفاده از بالش نامناسب است. هنگام خواب، سر و گردن باید در راستای بدن قرار بگیرد تا سلامت شما به خطر نیوفتد. برای پاسخ یه سوال تان، باید به نکته ای مهم تر توجه داشت که هر روتختی برای هر تختخوابی مناسب نیست. روتختیهایی مانند ﻣﺪل روﺗﺨﺘﯽ ﺗﺎچ ﺗﺮکیه، روتختی لایکو، خواب نیکرو، دریم لایف و خزر مرینوس تمام انتظارات ما از یک روتختی مرغوب را پاسخ میدهد.