بهترین کالای خواب ایرانی؛ از کدام برندها با خیال راحت خرید کنیم؟

قدیانی معتقد است مهم ترین معضل واحدهای تولیدی کالای خواب امروز کشورمان، حضور گسترده تولیدکنندگان زیرپله ای بوده و افزایش این واحدهای غیرمجاز حاصل سیاست ها و قوانین غیراصولی دستگاه ها و نهادهای قانون گذار است، درحالی که همه بر این باورند که واردات کمر تولید در صنعت تولید کالای خواب را شکسته است. 3- ثبات کیفی: وقتی تولید کنندگان در این زمینه سرمایه گذاری می کنند تنها راه رسیدن به قله موفقیت آنها مربوط به حضور با بهترین کیفیت و ثبات آن در طول مدت حضورشان در بازارهای هدف است. سایت تشک مشک علاوه بر فروش انواع تشک اقلامی نظیر روتختی، بالش، باکس تخت و باکس های هتلی را ارئه می دهد. بالشهای مربعی شکل و بزرگی هستند که بیشتر نقش تزیینی دارند و به دیوار بالایی تخت تکیه داده میشوند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرصت امروز ، حسین قدیانی، رئیس اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان کالای خواب درباره این صنعت گفت: این نوع کسب و کار در واقع قدمتی به طول تاریخ داشته و از گذشته به نوعی در چرخه اقتصادی جوامع نقش آفرینی کرده است، اما به مرور زمان با توجه به تحولات و تغییر سبک زندگی مردم رشد و توسعه یافته تا جایی که امروز به نوعی یک تکنولوژی و فناوری مخصوص به خود شناخته می شود و بسیاری را به خود مشغول کرده است.

راهنمای خرید: روتختی از جمله کالاهای اتاق خواب است که در زیبایی این محیط نقش مهمی را ایفا می کند، اما شما برای خرید کالاهای خواب علاوه بر زیبایی به مقاومت و کیفیت آن توجه داشته باشید. قدیانی با اشاره به تعداد فعالان صنفی در این بخش از اقتصاد کشورمان می افزاید: اگر بخواهیم درباره تعداد افراد مشغول در تولید کالای خواب سخن بگوییم لازم است ابتدا بدانیم در این زمینه بخش های مختلفی از صنعت بزرگ نساجی و دیگر صنایع فعالیت دارند که از ریسندگی تا تهیه کالای نهایی تقریبا 8 ردیف شغلی بزرگ از جمله بافندگی، فلزی، دوزندگی، تولید انواع فوم، چسب، بسته بندی، حمل و نقل و خرده فروشی را به خود وابسته کرده و از آنجا که می دانیم صنعت نساجی به عنوان یکی از بزرگ ترین صنایع برای ایجاد شغل است با درنظر گرفتن میزان اشتغال ز ایی دیگر صنایع بالادستی تولید کالای خواب، اشتغال زایی بالایی را تجربه خواهیم کرد، چون در بخش هایی از آن با سرمایه گذاری اندک می توانیم اشتغال زایی قابل توجهی داشته باشیم. نکته اینجاست که از این مجموعه تقریبا 22 واحد صنعتی بزرگ در کشورمان مشغول به فعالیت هستند.

بسیاری از فعالیت های صنعتی برای قانونی شدن شان نیازمند طی کردن مراحلی مشابه هستند که عموما از وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز می شود، اما ورود در صنعت تولید کالای خواب از آنجا که زیرمجموعه های متفاوتی به خود دیده ممکن است برخی سرمایه گذاران صرفا برای ورود لازم باشد با مراجعه به صنف موردنظر مجوزهای لازم را دریافت کنند و مشغول به تولید شوند که می توان در این زمینه به تولید و دوخت انواع ملحفه و روتختی اشاره کرد، اما اگر قصد تولید صنعتی در بخش های مختلف دارید لازم است از همان وزارت صنعت خودمان کلیه کارها را آغاز کنید. این برند در زمینه انواع کالاهای خواب از جمله سرویس روتختی، سرویس لحاف روتختی، پتوهای یک و دو نفره، پتوهای مسافرتی و البته در تولید لوازم دکوری، پلاسکو، تزئینی هم فعالیت دارد. این وابستگی باعث شده تا صنعتی با نام تولید کالای خواب در بخش های مختلف شکل گرفته که از پتو، تشک و لحاف گرفته تا ملحفه و بالش یا باکس های جدید تشک هر کدام از زیرمجموعه هایش شناخته شده است. اکنون یک دست کامل لحاف یکنفره به همراه ملحفه، تشک و روبالشی از 350 تا 550هزار تومان قیمت دارد.

اکنون یکدست کامل لحاف یکنفره به همراه ملحفه، تشک و روبالشی از 350 تا 550هزار تومان قیمت دارد. اما درمورد اینکه آیا این تشک و آن لحاف و بالش که به نام خارجی به ما فروخته میشود واقعا خارجی هستند یا نه، تردید زیادی وجود دارد. در زمینه تولید لحاف هم همین وضعیت حاکم است؛ پارچه یکی از برندهای ایرانی(رزین تاژ) را با همان مواداولیه و البته با دوخت تمیزتر از برند اصلی، برای تولید لحاف استفاده میکنند و محصول به نام ترک(تاچ) فروخته میشود. وی تصریح کرد: اگر از دیگر مشکلات صنعت تولید کالای خواب نیز بخواهیم بدانیم، لازم است به زنجیره تولید اشاره کنیم چون تولید کنندگان امروز برای تامین برخی مواد اولیه خود مثل پارچه های مخصوص با طرح های خاص و جذاب دچار مشکل هستند و برای تهیه این مواد لازم است به بازارهای خارجی مراجعه کنند درحالی که اگر زنجیره تولید در کشورمان تکمیل شده و توان پاسخگویی به نیاز داخلی را داشته باشد دور از واقعیت نیست اگر بگوییم تمام ارزش افزوده این صنعت داخل مرزهای ایران ایجاد خواهد شد و می تواند با وابستگی کمتر از 5 درصد به افزایش صادرات غیرنفتی کشورمان کمک کند. این مقام صنفی تعداد واحدهای مشغول در این صنعت را در مجموع چیزی نزدیک به 8 هزار واحد در بخش های مختلف از تولید تا توزیع و فروش اعلام کرد و گفت: به طور کلی چون صنعت تولید کالای خواب با شیوه های نوین در کشورمان جوان و بسیار گسترده است نمی توان آمار دقیقی از واحدهای تولیدی ارائه کرد اما تعداد واحدهای شناسنامه دار در بخش های مختلف تولید کالای سراسر ایران چیزی نزدیک به 2 هزار واحد و باقی مربوط به واحدهای خدماتی زیرمجموعه یا بالادستی صنعت تولید کالای خواب هستند.