اخبار دو و میدانی – آخرین و جدیدترین خبر های دو و میدانی

طبق گزارش رسانههای سعودی، هدف از این رزمایش تبادل اطلاعات و تجربیات نظامی بین نیروهای زمینی ارتش دو کشور بوده که در قالب یک برنامه آموزشی مدوّن و جامع به اجرا در آمد. این درحالی است که تمرینهای میدانی و رزمایشهای مشترک بین عربستان و پاکستان قرار است به صورت متناوب با هدف افزایش قدرت نظامی نیروهای دو کشور ادامه پیدا کند. رتبه سوم تا پنجم نیز فاطمه ابراهیم محمدی، زهره افخم و فاطمه میریان اختصاص پیدا کرده است. در آغاز قرن ۱۹ نیز محل پرتاب از مربع به دایره تبدیل گردید. قطر دایره پرتاب 135/2 متر می باشد. تا 9 نفر دونده با 5 نفر ذخیره را معرفی کنند تعداد دونده هایی که در مسابقه می توانند شرکت کنند حداقل 6 نفر و حداکثر 9 نفر می باشد . تعداد کشورهای عضو در جهان 210کشور می باشد . برای آقایان 24 رشته در سطح جهان و برای خانم ها 23 رشته مسابقات دو و میدانی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ به نقل از خبرگزاری شینهواچین، لیست پرافتخارترین دونده های تاریخ مسابقات قهرمانی جهان دو و میدانی به روز شد.

اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان امروز با حضور در اهواز به همراه بنی تمیم سرپرست ادارهکل ورزش و جوانان از سومین اردوی تیمملی دو و میدانی در ورزشگاه تختی اهواز بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت آمادگی ملیپوشان قرار گرفت. رییس فدراسیون از اردوی تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولان در اهواز بازدید کرد. بیشتر بخوانید بررسی قوانین و احکام نامعتبر حوزه ورزش در کمیسیون فرهنگی چهارمین دوره مسابقات دو و میدانی پیشکسوتان کشور انتخابی مسابقات آسیایی جاکارتا در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد. او که پس از انقلاب ۱۳۵۷ ممنوعالکار شده بود، بازیگری را در تئاترهای لالهزار ادامه داد، اما پس از مدتی اجازه و امکان ادامهٔ فعالیتهای هنری به او داده نشد. منوچهر وثوق در این زمان به همراه سعید قائممقامی به بازیگری در تئاتر روی آورد و برای سازمانهایی نظیر پیشاهنگی و شیر و خورشید به اجرای تئاتر میپرداخت. تا قبل از قرن نوزدهم مسابقات دو و میدانی برای زنان پیش رفت کندی داشته است و در قرن بیستم به طور واقعی مسابقات زمان مطرح گردید و اولین مسابقه بین المللی بانوان در سال 1921برگزار شده و از سال 1928مسابقات دو و میدانی در المپیک برگزار شد. اولین دوره مسابقات دو و میدانی د 453 سال قبل از میلاد مسیح برگزار شد و در آن زمان پیست های دو و میدانی یه شکل خط مستقیم و یا به شکل نعل C اسبی برگزار می شد و در برخی از مسابقات دو و میدانی طول استادیوم تا 192 متر در خط مستقیم اجرا می شد .

مهم ترین وسیله برای ثبت زمان ورزشکاران ، کرنومتر است . ورزشکاران باید در مدت زمان 5/1 دقیقه عمل پرش را انجام دهند . پیش از تمرین به مدت ۵ دقیقه با تمرینات کششی بدنتان را گرم کنید. اعتراض نباید دیرتر از 30 دقیقه پس از اعلام نتیجه رسمی به هیئت تسلیم شود . شما میتوانید بسته به وزن و سرعتتان، ۸.۵ تا ۱۱ کالری در دقیقه بسوزانید. به گزارش برنا، در ادامه سومین روز از مسابقات بازی های پاراآسیایی جوانان در رشته دو و میدانی، محمد ابراهیم پور در ماده پرتاب نیزه کمتر از ۲۰ سال کلاس F۳۴ موفق به کسب مدال طلا شد. ماده 5 ـ هر باشگاه موظف است براي سرپرست تیم و هر یک از ورزشكاران ، مربيان و همراهان کارت شناسایی با ذكر سمت و تاریخ اعتبار ، صادر نمايد . ماده 8 ـ باشگاه مكلف به ارائه بيمه نامه ورزشي و حوادث براي ورزشكاران ، مربيان و ساير اعضاي تيم خواهد بود . علی رضایی گفت: قهرمانی تیم پلیمر خلیج فارس خرم آباد در مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور خودنمایی دوومیدانی لرستان بود.

رییس انجمن دوومیدانی ناشنوایان از اعزام ۳ دو و میدانی کار مرد به المپیک برزیل خبر داد. عربستان سعودی روز گذشته (پنجشنبه) از پایان رزمایش مشترک «الصمام۸» بین نیروهای زمینی این کشور با پاکستان خبر داد؛ رزمایشی که در خاک پاکستان برگزار شده بود. طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم» این رزمایش در چارچوب تداوم تمرینات نظامی مشترک بین نیروهای زمینی عربستان و پاکستان برگزار شده و روابط تاریخی و متمایز ریاض-اسلامآباد را نشان میدهد. سپس حمل کنندگان پرچم هر کشور به دور یکدیگر حلقه زده و جایگاه مانندی را درست میکنند که در وسط آن یک ورزشکار (از زمان المپیک تابستانی ۱۹۲۰) و یک داور (از زمان المپیک تابستانی ۱۹۷۲) سوگند المپیک را یاد میکنند که بر طبق قوانین باز ی کرده و داوری میکنند. IOC اغلب مورد انتقاد قرار گرفته است که چرا سازمانی انعطاف نا پذیر است و تعدادی از اعضای آن حتی تا زمان مرگ عضو باقی میمانند. در مسابقه های بیش از 500 متر مأموران باید زمان هر دور را اساس اعلام وقت نگه دار برای هر شرکت کننده ثبت کنند. زمانی که تعداد شرکت کنندگان از 8 نفر تجاوز کند ، هر یک از آنه سه بار پریده و به 8نفری که بهترین پرش را انجام داده اند اجازه سه پرش دیگر داده می شود و هرگاه تعداد شرکت کننده ها 8نفر یا کمتر باشد به شرکت کننده 6 بار اجازه پرش داده می شود.