آخرین اخبار «مسابقات دو و میدانی

ولي وقتي صحبت از مقايسه با دوي سرعت مي شود، دويدن (نيمه استقامتي) به حركات كمتر مفاصل – كمتر متمايل شدن به جلو و تماس كامل كف پا با زمين احتياج دارد. در صورت تمایل می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید. یکی از قوانین ورزش دو اینست که هر شرکت کننده باید روی سینه و پشت خود، دو شماره قابل رؤیت نصب کند. امروزه دو و میدانی با رشته هایی همچون فوتبال، بسکتبال، تنیس و والیبال به عنوان پرتحرک ترین رشته های ورزشی جهان رقابت می کند. به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، پرونده بیست و پنجمین دوره رقابتهای قهرمانی باشگاههای کشور در بخش آقایان امشب (یکشنبه شب) با برگزاری مرحله نهایی در ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مقدس مشهد، با قهرمانی تیم پلیمر خلیج فارس خرم آباد و کسب ۷۷۲ امتیاز بسته شد. به گزارش برنا خراسان جنوبی ، از دو بانوی نابینا و کم بینای استان که در مسابقات دو ومیدانی قهرمانی کشور ، انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات پارا آسیایی هانگژوی چین، موفق به کسب دو مدال نقره شدند ، با حضور حسن عزیزی مدیر کل ، فاطمه چهکندی نژاد رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای ، صالحه غلامی مقدم رییس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان و سرپرست هیات نابینایان و کم بینایان استان تجلیل شدند .

فرزانه فصیحی با زمان 24.51 و فائزه نسایی با زمان 24.82 ثانیه دوم و سوم هستند و سکوی چهارم و پنجم نیز به ترتیب به حمیده اسماعیل نژاد و مریم محبی اختصاص یافته است. هر دو، محصول حمیده جوان مربی پرتلاش و سازنده دو و میدانی ایران. به گزارش برناخراسان جنوبی ، ابوالفضل علیزاده بیرجندی رییس هیأت ورزش کارگری استان گفت : با همکاری هیات ورزش کارگری استان و همچنین همکاری هیات دو و میدانی و هیات ورزش کارگری شهرستان بیرجند به مناسب بزرگداشت هفته بسیج با هدف گسترش فرهنگ حرکت و ورزش جهت افزایش نشاط عمومی در بین ورزشکاران جامعه کارگری مسابقات انتخابی دو و میدانی کارگران کشور در تاریخ ۴ آذر ماه سال جاری، با شرکت جمع کثیری از ورزشکاران کارگر از سراسر استان، در استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند برگزار گردید. او در 10 هزار متر نیز بی دردسر رکورددار است. او در لیگ گذشته، رکورد 41:15.57 دقیقه را ثبت کرد. در ماده دو 3000 متر با مانع سمیرا زمانی با زمان 11:16.90 که در قالب تیم دانشگاه آزاد در مرحله دوم لیگ باشگاهی سال 98 ثبت کرد در صدر قرار گرفته است.

دونده تیم غفاری تاکستان تنها دوندهای بود که در سال 98، مسیر 400 با مانع را زیر یک دقیقه دوید. نخستین بار بود که از مسابقات جهانی میزبانی کردیم و هم در بحث نتایج و هم در بحث میزبانی عملکرد خوبی داشتیم. تیرماه سال 98 بود که جمعی از دو و میدانی کاران ایرانی در جام کازانف قزاقستان شرکت کردند و الناز کمپانی در 100 متر مانع با رکورد 14.01 ثانیه بهترین عملکرد سال این ماده را بر جای گذاشت. در 17 جولای 1912 فدراسیونی برای این ورزش بنا نهاد شد که International Amateur Athletics Federation این بود و واژه آماتور هم جزو آن بود و به صورت حرفه ای پیگری نمی شد، اما در دهه 70 میلادی کاملا ورزش حرفه ای شد و در سال 2001 کلمه آماتور از آن حذف شد. پرش ارتفاع، برای مهارت پیدا کردن در عبور از دیوار و موانع و یا پریدن به پشت اسب. پشت سر او حدیثه رئوف نوجوان است که رکورد 11:28.65 را در اختیار دارد.

در هر حال او ملکه استقامت ایران است. در این نوع مسابقات از بلوك های استارت استفاده می شد كه در آغاز مسافت مورد نظر بصورت دو شیار سنگی برای هر نفر در زمین بطور ثابت كنده شده بود كه در ورشگاه دلفی در حال حاظر موجود است . برای خارج شدن از دایره ی پرتاب، پرتاب کننده باید از نیمه ی عقبی دایره خارج شود. از ورزشهای دوران پیش از تاریخ می توان مسابقات دو، پیاده روی سرعت، پرش و پرتاب را نام برد. در بسیاری از نقاط جهان، به ویژه ایالات متحده، کانادا، و اروپا، در فصل زمستان، ورزش دو و میدانی به درون سالن منتقل می شود؛ بنابراین، به دلیل فضای محدود، برخی رشته ها اصلاح و چندین مورد به طور کامل حذف می شوند. منصور بیات در گفت و گو با ایسنا گفت: از سال ۹۱ ورزش دو و میدانی را در رده نوجوانان آغاز کردم و توانستم در طی این چند سال قهرمانی جوانان ایران، قهرمانی چندین دوره لیگ کشور طی سالهای متوالی و به تازگی قهرمانی دو نیمه ماراتن کشور در سال جاری را به دست بیاورم . او اول مرداد 98 در جریان مرحله نخست لیگ، زمان 59.91 ثانیه را ثبت کرد تا صدرنشین رده بندی برترینهای 400 متر مانع بانوان کشور باشد.