آخرین اخبار «مسابقات دو و میدانی

در حال حاضر هم سباستین کوئه، رئیس بریتانیایی است که بر مسند ریاست از سال ۲۰۱۵ نشسته است. بازی سیاسی دیگری که در مقیاس کوچکتری اتفاق افتاد مربوط یه بازیهای المپیک تابستانی ۱۹۶۸ در مکزیکوسیتی است. همچنین در سال ۱۹۷۶، بدلیل فشارهایی که از سوی جمهوری خلق چین اعمال شد، کانادا به تیم اعزامی از جمهوری خلق چین ( تایوان) اعلام کرد که این تیم نمیتواند تحت نام ( جمهوری چین ) در المپیک تابستانی مونتریل بازی کند، با این حال توافق شد که تایوان از پرچم جمهوری چین و سرود ملی جمهوری چین استفاده کند. این شامل ورزشکاران روی ویلچر بود که اولین بازی های پارا المپیک را که در سال ۱۹۶۰ برگزار شد، معرفی کردند. در سال ۱۸۸۰، انجمن ورزشکاران آماتور یا AAA در انگلستان به عنوان اولین نهاد ملی دو و میدانی تاسیس شد و هر ساله مسابقات خود را با همین عنوان ترتیب داد. این چمن با رعایت دو نکته به عنوان پوششی برای سطوح زمین دو میدانی نصب میشود. به گزارش همشهری آنلاین ستاره دو و میدانی کنیا در منزل خود به قتل رسید. تایوان مخالفت کرد و تا سال ۱۹۸۴ در این بازیها حضور نیافت، تا اینکه بار دیگر با نام ( چین تایپه ) و با پرچم مخصوص خود بازگشت.

این رسوایی باعث بروز اصلاحات جدیدی شد تا رویه انتخاب شهر میزبان تغییر کرده و مسئله رشوهگیری دیگر رخ ندهد. در آخرمشعل المپیک وارد استادیوم میشود و پس از آنکه از دست هر ورزشکار عبور کرد به آخرین حمل کننده مشعل میرسد که معمولا ورزشکاری مطرح از کشور میزبان است.او آتش را در جایگاه مخصوص خود در استادیوم روشن میکند. خورشیدی اضافه کرد: مسابقات آزاد جام شهدای سلامت به میزبانی استان تهران و با شرکت ۶۰۰ ورزشکار خانم و آقا، در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد. قهرمان دو ۱۰۰ متر با مانع ایران ادامه داد: ورزشگاه حجاب شیراز تنها ورزشگاه اختصاصی بانوان است که پیست تمرینی آن غیر استاندارد است و پاسخگوی بانوان علاقه مند به ورزش نیست و ورزشگاه حافظیه هم صبح ها ،روزهای فرد و در ساعات گرم برای ۲ ساعت اجازه تمرین داریم. واژه آتلتیک (Athletic) را انگلیسی ها در مورد ورزش دو و میدانی به کار می برند.

پرنیان با اشاره به ترکیب اعزامی تیم آقایان استان کرمانشاه به رقابتهای قهرمانی کشور گفت: هرمز صیدی، اشکان چراغی و محمدطاها بیگ رضایی در پرتاب نیزه، مجتبی احمدی، یاسین خسروی و سجاد تابش در پرتاب وزنه، کورش محمدی در پرتاب دیسک، علی الفت نیا در پرش طول و فرهاد کهریزی در دو ۱۰۰ متر نفرات این تیم را تشکیل می دهند. سرمربی و سرپرست تیم دو و میدانی ذوبآهن درباره تیم فصل آینده سبزپوشان اصفهانی گفت: برای سال آینده دنبال جذب نفرات جدید و تمدید قرارداد با اعضای فعلی هستیم، کم و کاستی همیشه بوده است اما سعی کردیم با تمام تلاش برای موفقیت تیم کار کنیم و با مشکلات کنار آمدهایم. در ادامه با ما همراه باشید تا همه چی درباره ورزش دومیدانی بدانیم . هشدار سازمان ملل درباره سیستم بانکداری افغانستان سازمان ملل متحد خواستار اقدام فوری برای حمایت از بانکهای افغانستان شده است. این رقم از ۱۹۳ کشوری که سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته بیشتر است. رنگهای شفید(رنگ زمینه)، قرمز، آبی، سبز، زرد و سیاه بگونهای انتخاب شدهاست که هر کشوری حداقل یکی از این رنگها را در پرچم ملی خود دارد. در این بازیها لوزلانگ با کمکی که به جسی اونز ( یک ورزشگار سیاه پوست) در مسابقه پرش طول کرد، باعث شد او اول شود و خود در جایگاه دوم ایستاد و بدین گونه روح ورزشکاری را در بازیهای المپیک به نمایش گذاشت.

در مسابقه های دوی 400×4 متر امدادی، دور اول و قسمتی از دور دوم، یعنی تا خروج از نخستین قوس آن دور باید دونده ی هر تیم در خط خودش بدود. اگر فردی به طور عمد از خط خارج شود یا مانع شرکت کننده ی دیگر شود باعث محرومیت تیمش می شود. در گروه سنی مستر دو و میدانی گروههای سنی ۵ ساله برای ۳۵ سال به بالا قرار می گیرند. رشته های ورزشی دو و میدانی با رفتارها و حرکات طبیعی انسان مانند پریدن، پرتاب کردن و دویدن سازگار است، بنابراین پیدایش آن به دوران پیشا تاریخ باز می گردد. مسابقات المپیک عبارت است از ورزشهایی که تحت نظارت فدراسیونهای بین المللی قرار دارد و فهرست آن درماده ۶۴ منشور المپیک آمدهاست. قبل از جنگ جهانی دوم، مسابقات بزرگ بین المللی دو و میدانی شامل المپیک، بازی های امپراتوری بریتانیا و مسابقات قهرمانی اروپا بود، اما پس از جنگ های بزرگ جهانی، بزرگترین دوره رشد خود را تجربه کرد، مخصوصا در کشورهای در حال توسعه پیشرفت چشم گیری داشت. این نهضت حتی در برابر مسائلی که هیچ ارتباطی با ورزش ندارند مثل بازی ( افسانه پنج حلقه ) جبهه گیری کردند. جمال فتاحی رییس هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا خوزستان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مسابقات دو و میدانی پیوند اعضا کشور در دو بخش آقایان و بانوان بعد از وقفه ای دو ساله، از نهم آذرماه به مدت سه روز به میزبانی استان فارس در شهرستان شیراز برگزار شد.