آخرین اخبار «مسابقات دو و میدانی

در آغاز برای پرتاب از سنگ استفاده میشده است ولی بعدها در اواسط قرن ۱۸ از گلولههای آهنی استفاده گردید. ورزش دو و میدانی یکی از قدیمی ترین ورزش های جهان است. ورزش دو میدانی یکی از حساس ترین و جذاب ترین رشته های المپیک است مخصوصا دو های سرعت آن که بسیاری مشتاق خرید بلیط ها برای آن مسابقات هستند. 2. پس از پایان مسیر یکباره ننشینید. پسران نونهال هم فردا وارد استان میشوند و پس فردا یکشنبه به یکدیگر مسابقه میدهند. پس از آنکه معلوم شد دولت چین ۸۰۰ هزار متر مربع از جنگل هلی استوایی و در معرض انقراض استان پاپوآی اندونزی را برای بازیهای المپیک ۲۰۰۸ به قیمت یک میلیارد دلار خریدهاست، گروههای طرفدار محیط زیست نیز المپیک ۲۰۰۸ را تحریم کردند . مسابقات دو صحرانوردی از سال ۱۹۱۲ انجام گردید. اولین مقررات بینالمللی دو و میدانی نیز در سال ۱۹۱۴ در کنگره لیون فرانسه به تصویب رسید. تفکر تأسیس فدراسیون بینالمللی دو و میدانی، همزمان با برگزاری مسابقات المپیک ۱۹۱۲ استکهلم بوجود آمد.

تیم صحرانوردی لرستان با حضور میعاد گودرزی،دانیال نصیری، رضا مصطفی نژاد و محمد حسن علی خانی به مربیگری حسین گودرزی در این مسابقات حضور و توانستند نایب قهرمان شود. این دانشگاه یک سازمان مرکزی در تهران و واحدهایی در سراسر کشور دارد. تیمهای اشتهاد سازه مشهد و مقاومت بسیج تهران به ترتیب در جایگاههای دوم و سوم ایستادند. که 100 متر را در 11 ثانیه و خورده ای سپری میکند و رکورد 100 و 200 و 400 ایران به دست این بانو میباشد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،مهران نکویی مجد عضو تیم ملی پارا دو و میدانی به دلیل زیرپا گذاشتن قوانین ضد دوپینگ از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) به مدت ۴ سال از حضور در تمامی مسابقات محروم شد و در نتیجه مدال نقره مسابقات جهانی پارا دوومیدانی ۲۰۱۹ خود را از دست داد. دوی با مانع یکی از شاخه های دو ومیدانی است که در آن مسافتی را همراه با چندین مانع باید سپری کرد” 100 با مانع برای بانوان و برای آقایان 110 متر با مانع،400 با مانع،3000 با مانع، جزء دوهایی هستند که همراه با مانع است.

دو ۳۰۰۰ متر با مانع بصورت امروزی از مسابقات صحرا نوردی که بسیار مورد علاقه سربازان انگلیسی بود مشتق گردید. دویدن یکی از ورزشهای موثر در سوزاندن کالری است. عملیات سربازی، دورههای طولانی، مشتزنی، کشتی گیری و مسابقه ورزشهای پنج گانه ( پنتاتلن ) (pentathlon) از جمله بازیهای المپیک بود. در پارهای اوقات ورزشهای نمایشی تنها ورزشهایی بودند که در کشور میزبان طرفدار داشتند، اما ورزشهایی که در سطح بین المللی مطرح بودهاند نیز در المپیک به نمایش در میآمدند. دو و میدانی رشتهای با استعدادهای فراوان همراه با بیتوجهی مسوولان در کهگیلویه و بویراحمد استعدادهای دو میدانی استان متاسفانه در سالهای اخیر به فراموشی سپرده شدند چرا که مسؤولان استانی به تنها چیزی که فکر نمیکنند به ورزش و ورزشکاران و قهرمانان ملی است. م برپایی بازیهای المپیک را شروع نمودند، تنها رشتهای که در چندین دورهٔ ابتدایی در آن برپا گردید مسابقهٔ دو سرعت معروف به استادیون بود که دوندگان، طول ورزشگاه (حدود ۲۰۰ متر) را میدویدند. تا پیش از المپیک 2012 لندن، 34 دووميداني كار ايران در 13 دوره بازي هاي المپيك شركت كردند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان،احسان اباظهری مسئول انجمن پارا دو و میدانی استان سمنان گفت: ورزشکاران اعزامی در گروه سنی بزرگسالان و در گروه سنی بزرگسالان و از شهرستانهای شاهرود، دامغان، آرادان و مهدیشهر هستند.

مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی ناشنوایان دختر سراسر کشور به میزبانی استان یزد در مادههای ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر، پرتاب دیسک و پرتاب وزنه برگزار شد که گلمحمدی توانست در ماده پرتاب دیسک مقام اول و در ماده پرتاب وزنه مقام سوم را کسب نماید. مسابقات تنیس روی میز نوجوانان دختر استان ساعت ۱۵ امروز در مجموعه ورزشی شهید علیدخت بجنورد برگزار میشود. اردوی تیم ملی دو و میدانی مردان ایران با حضور ۳۷ ورزشکار از ۱۴ تا ۱۷ آبان و اردوی تیم زنان با ۱۰ ورزشکار از ۵ تا ۸ آذر در آکادمی ملی المپیک برگزار میشود. چوب امدادی در تمام طول مسابقه در دست شرکت کننده حمل می شود؛ و اگر به زمین بیفتد باید از سوی ورزش کار مربوطه از زمین برداشته شود. حسن بلنجابی در ماده هزار ۵۰۰ توانست مقام سوم مسابقات را به دست آورد. وی با بیان اینکه ۵۰۰ ورزشکار، مربی، داور و کادر فنی در این مسابقات حضور خواهند داشت افزود: ۲۵۰ نفر در بخش پسران و ۲۵۰ نفر در بخش دختران در قالب ۱۵ تیم برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.