آخرین اخبار «مسابقات دو و میدانی

در هفت گانه ، ورزشکاران طی دو روز در هفت مسابقه شرکت می کنند ؛ 100 متر با مانع ، پرش ارتفاع ، پرتاب وزنه و دو 200 متر در روز اول و پرش طول ، پرتاب نیزه و دو 800 متر در روز دوم . برگزاری مسابقه دو میدانی 200 متر دانشجویان پسر به مناسبت هفته تربیت بدنی با شرکت 10 نفر در مورخه 17/8/93 در سایت دانشکده پزشکی برگزار شد و در پایان آقای علی جولانی مقام اول و آقای محمود محمودی مقام دوم و آقای نوید کمندی مقام سوم را از آن خود کردنند و جوایز خود را در پایان دریافت نمودنند. در صورتی که در دوره های مقدماتی، هر دو ورزشکار با هم برابر شوند؛ هر دوی آن ها به دورهای بالاتر میروند و سر داور برای مقام اول مسابقه نهایی در مورد نتیجه مساوی، تصمیم می گیرد که مسابقه تکرار یا نتیجه ی آن ثبت شود. 706 ورزشکار از 40 کشور هم در آن دوره در بخش دو و میدانی شرکت کردند. در هفدهم ژوییه 1912 کنگرهای در سوئد با حضور نمایندگان سازمانهای دوومیدانی کشورهای بلژیک، اتریش، کانادا، شیلی، دانمارک، مصر، فنلاند، آلمان، انگلستان، یونان، مجارستان، نروژ، شوروی، آمریکا، سوئد و استرالی برپا شد و برای ایجاد یک سازمان بینالمللی دومیدانی مشورت کردند.

ترکیب شخصیت هایی با مهارت های متفاوت در یک ملت، شجاعت و دلاوری آن ملت را افزایش می دهد. در پرتاب وزنه ، پرتابگر درون دایره ای به قطر 13 / 2 متر گلوله ای فلزی را با یک دست روی شانه می گیرد و بدون اینکه پایش از دایره بیرون برود ، آن را به جلو پرتاب می کند . در سال 1302 با همت و تلاش مسئولان و علاقمندان به ورزش دو و ميداني در ايران، مسابقاتي تحت عنوان ( المپيک در ايران ) در يکي از قديمي ترين ميدان هاي ورزشي واقع در حوالي خيابان امام خميني ( محل فعلي وزارت امور خارجه ) برگزار شد. پيست دو و ميداني 400 متر در هواي باز و 200 متر در فضاي بسته برگزار مي شود. رحمانی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: پرونده مسابقات قهرمانی دو و میدانی نونهالان منطقه ۶ کشور به میزبانی خراسانجنوبی در استادیوم ۱۵ هزارنفری غدیر بیرجند با معرفی برترینهای رقابتها بسته شد. این مسابقات از سال 1960 نیز به پارالمپیک اضافه شد. به گزارش خبرنگار ایرنا، در رقابتهای دو صحرانوردی انتخابی پسران گیلان ردههای سنی نوجوانان و جوانان ۴۰ دونده از شهرستانهای مختلف این استان در مواد مختلف با هم به رقابت پرداختند.

این مسابقات از 30 جولای (8 مرداد) آغاز می شود و در تاریخ 8 آگوست (17 مرداد) با برگزاری دوی ماراتن به پایان می رسد. برنامهای مستند از BBC در ماه آگوست سال ۲۰۰۴ با عنوان پانوراما: فروش بازیهاً پخش شد که به بررسی رشوه گیری در فرایند پیشنهاد میزبانی برای المپیک تابستانی ۲۰۱۲ اختصاص داشت. اما چهار سال بعد يعني در سال 1331(1952ميلادي) در بازي هاي المپيک فنلاند ورزشکاران برجسنه دو و ميداني ايران شانس شرکت در مسابقات رسمي را پيدا کردند و از آن سال به بعد همواره برجسته ترين ورزشکاران دو و ميداني ايران در بازي هاي آسيايي و المپيک و مسابقات قهرماني آسيا و جهان شرکت کردند تا اینکه در بازی های المپیک 2012 لندن، احسان حدادی نخستین مدال آور ایران در مسابقات قهرمانی جهان موفق شد به عنوان نخستین دوومیدانی کار ایرانی مدال نقره ماده پرتاب دیسک بازی های المپیک را بدست آورد و از این حیث دوومیدانی را در زمره فدراسیون های مدال آور ایران همچون کشتی، وزنه برداری و تکواندو قرار دهد. اين روند ادامه داشت و دو و ميداني به عنوان يک رشته ورزشي مادر بتدريج از مراکز آموزشي به ساير نهادهاي دولتي و مردمي گسترش يافت و طرفداران زيادي پيدا کرد.

در دورههای بعدی، رشتههای دیگری ازجمله پرتابها و پرشها نیز برپا شدند و مهمترین رشتهٔ مسابقات پنجگانه به حساب می آمد که از پنج رشتهٔ دو استادیون، پرش طول، پرتاب دیسک، پرتاب نیزه و کُشتی تشکیل میشد. دو و میدانی، قدیمی ترین شکل های ورزشی سازمان یافته است که از ابتدایی ترین فعالیت های انسان مانند راه رفتن، پریدن و پرتاب کردن توسعه یافته است. چمنهای non-infill به محصولاتی گفته میشود که نیازی به مواد پرکننده (فیلرها) مانند سیلیس برای پرکردن فضاهای خالی ندارند. دوو ميداني يکي از قديمي ترين ورزش هاي موجود در جهان است که نخستين بار در يونان باستان مسابقات آن در مواد محدودي انجام شد و تا به امروز موادي به آن اضافه و يا تغييراتي در آن داده شده است. تبليغ دو و ميداني از سوي اين افراد و گسترش نسبي آن در ميان مردم مخصوصا قشر تحصيلکرده باعث شد تا در سال 1311 مسابقات دو و ميداني مدارس با تعدادي مواد مورد نظر در برنامه هاي تحصيلي گنجانده شود.