آخرین اخبار «مسابقات دو و میدانی

مسابقه ی ده گانه رقابتی است متشکل از پرتاب ها ، پرش ها و دو های سرعت ، با مانع و نیمه استقامت که طی دو روز برگزار می شود و ورزشکاری که در مجموع بیشترین امتیاز را به دست آورد ، برنده خواهد شد . به گزارش ایسنا، خوزستان در این دوره از رقابت ها موفق شد به ۶ مدال طلا، ۳ نقره و یک برنز دست پیدا کند، اصفهان به ۳ نشان طلا، ۵ نقره و ۲ برنز رسید و کهگیلویه و بویراحمد نیز صاحب یک طلا و دو نقره شد. در روز دوم نوبت به 110 متر با مانع ، پرش با نیزه ، پرتاب نیزه و دو 1500 متر رسید . مسابقه بدین شکل برگزار می شود که ورزشکار در مستطیلی به عرض 22 / 1 تا 25 / 1 متر شروع به دویدن می کند و پس از رسیدن به تخته ی پرش ، با یک پا به سمت جلو می پرد و با همان پا فرود می آید . 10. از استعمال دخانیات پرهیز کنید و اگر مصرف سیگارتان بالاست به تدریج از آن بکاهید تا این عادت بد را ترک کنید.

سرانجام نیز فدراسیون دو و میدانی ایران در سال 1315 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با توجه به اعلام کمیته مسابقات و داوران فدراسیون دو و میدانی رقابتهای داخل سالن قهرمانی باشگاههای کشور که پیش از این قرار بود ۱۳و۱۴دی به میزبانی ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران برگزار شود با یک روز تاخیر آغاز میشود. در اوت 1913 فدراسیون جهانی دو و میدانی تاسیس شد . در آن زمان ، بیشتر مسابقات دو و میدانی با ابزار هایی ساده چون دسته بیل و سنگ ترازو برگزار می شد . در ده گانه ، ورزشکاران در روز اول در مسابقات دو صد متر ، پرش طول ، پرتاب وزنه ، پرش ارتفاع و دو 400 متر شرکت می کنند . در هفت گانه ، ورزشکاران طی دو روز در هفت مسابقه شرکت می کنند ؛ 100 متر با مانع ، پرش ارتفاع ، پرتاب وزنه و دو 200 متر در روز اول و پرش طول ، پرتاب نیزه و دو 800 متر در روز دوم . 29 میلی متر در ارتفاع مورد نظر ورزشکار نصب می شود .

در پرش سه گام ورزشکار تلاش می کند به سه پرش متوالی ، خود را به سمت جلو پرتاب کند . با تلاش های او اداره ای به نام « اداره ی تربیت بدنی » در وزارت معارف تاسیس شد که برای گسترش ورزش در مدارس و آموزشگاه ها تلاش می کرد . بر اساس این گزارش، این ورزشکار ایرانی به دلیل استفاده یا تلاش برای استفاده از ماده ممنوعه یا روش ممنوعه که ناقض ماده ۲.۲ قانون ضد دوپینگ IPC است، باید یک دوره چهار ساله محرومیت را سپری کند. وقتی فرد بطور مداوم عضلات را برای مقابله با سطوح بالاتر مقاومت یا وزن به چالش می کشد ، اندازه عضله افزایش می یابد. با کم کردن وزن، افزایش حجم ماهیچهها و سالمتر شدن، اعتماد به نقس نیز افزایش مییابد.دویدن به طور مداوم احساس بهتری نسبت به خودتان را ایجاد میکند. این دستگاه به طور خودکار از لحظه ی عبور دوندگان از خط پایان عکس می گیرد . برخی از این مسابقات در مسافتی طولانی به طول ورزشگاههای قدیمی یونان تا 192 متر در خط مستقیم اجرا می شد .

در مصر باستان و در روزگار فراعنه، نوعی ورزش «دو و میدانی» متداول بود که به صورت دویدن های انفرادی و جمعی اجرا می شدند. در پاسخ به حرکت IOC در سال ۱۹۶۳ تعدادی از ملتهای تازه به استقلال رسیده حرکتی را با نام گانفوبازیهای نیروهای تازه شکل یافته (گانفو) آغاز کردند که به صراحت طرفدار سیاست در ورزش بود. در این سن کودک، توانایی شرکت در ورزشهای سازمانیافته مانند فوتبال را ندارد زیرا توانایی حرکتی و تعادلی کامل نیست و محدوده توجه او محدود است. با توجه به مدارک تاریخی، پرش طول در چهارمین دوره بازی ها به مواد مسابقات دو و میدانی افزوده می شود. همچنین در سال ۱۹۷۶، بدلیل فشارهایی که از سوی جمهوری خلق چین اعمال شد، کانادا به تیم اعزامی از جمهوری خلق چین ( تایوان) اعلام کرد که این تیم نمیتواند تحت نام ( جمهوری چین ) در المپیک تابستانی مونتریل بازی کند، با این حال توافق شد که تایوان از پرچم جمهوری چین و سرود ملی جمهوری چین استفاده کند.